WordPress’te Ücretli Abonelik Eklentileri

WordPress tabanlı web sayfalarına girmiş olduğunuz içeriklerinizin yeteri kadar geri dönüş sağlamadığını düşünüyorsanız bu konuda alternatif çözümler aramanız gayet doğaldır. Bazen diğer insanların bu dosyaları paylaşması bazense ücretli abonelik sistemi yaratarak kısa süre içerisinde maddi geri dönüş almanız mümkün olabilir. Bunun için oluşturulan eklentiler işinizi yüksek oranda kolaylaştırmaktadır. WordPress için hazırlanmış olan bu eklentiler taleplerinize göre farklı şekillerde kullanım seçeneği sunabilmektedir. WordPress tabanlı web sayfalarında ideal sonuçlar veren eklentileri kullanabilmek için kurulum yapmanız yeterli olacaktır.

WordPress’te kullanabileceğiniz ücretli abonelik eklentileri şu şekildedir;

  • Membership: WPMU DEV’in geliştirdiği premium üyelik eklentisi olarak bilinmektedir. Eklentiyi kurduktan sonra dilediğiniz içeriği ücretli veya ücretsiz olarak sunabilirsiniz. Aynı zamanda üyelik seviyesine göre ayar yapabilir dilediğiniz kullanıcı grubuna ücretli abonelik bulunan içerikler sunabilirsiniz. Sitenizin herhangi bir bölümü, form sayfası, soru ve cevap sayfası, etkileşim sayfası veya video sayfaları gibi çeşitli sayfaları da ücretli abonelik ile kullanmanız mümkündür. Eklenti paypal gibi sistemleri desteklemektedir. Aynı zamanda eklenti tamamen ücretsizdir.
  • Users Ultra: Bu eklenti ziyaretçilere içeriği gizlemenizi sağlar. Sitenizdeki özel bölümleri bu eklenti ile gizleyebilirsiniz. Aynı zamanda eklentide özel ayarlar oluşturabilir bu ayarları kullanıcı odaklı olarak tanımlayabilirsiniz. Eklentinin en önemli artısı MailChimp ile entegre edilebilmesidir. Böylelikle kullanıcıları e-posta listesine otomatik olarak ekleyebilirsiniz.
  • User Access Manager: Bu eklenti ile gruplar oluşturabilir ve bu gruplara özel ayarlar atayabilirsiniz. Aynı zamanda oluşturduğunuz grupların hangi sayfalara giriş yapabileceğine karar verebilirsiniz. Böylece üyeler oluşturduğunuz gruba girebilmek için çaba sarf edecektir. Ücretli abonelik vermek için sunacağınız şartları yerine getirmekle yükümlü olurlar.
  • Content Look: İçeriklerinizi kilitleyip kod ile açılmasını sağlayan eklentidir. Kısa kod seçenekleri ile kullanıcıları oturum açmaya zorlayabilirsiniz. Eklentinin olumsuz tek yanı güncelleme almaması ve uzun süredir güncellenmemesidir.
  • Content for Money: İçeriklerinizi kilitlemeniz için ideal eklentilerden birisidir. Kilitlediğiniz içeriklere erişim sağlanabilmesi için belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Kullanıcılar bu ücreti ödeyerek kilitli içeriği açabilirler. Bu eklentiyi ziyaretçi kitlenize bağlı olarak kullanmanızı öneririz. Aksi takdirde eklenti ziyaretçi kaybı yaşamanıza neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.