WordPress Tema Nasıl Yüklenir? WordPress Tema Yükleme Seçenekleri

Web sayfası sahiplerinin sıklıkla kullandığı yazılımlardan birisi de WordPress’tir. WordPress yazılımında tasarımı değiştirmek isteyen kullanıcıların ilk tercihi ise yeni bir tema yüklemektir. Yeni bir temayı ister satın alarak, ister ücretsiz bir şekilde isterseniz de kendiniz tasarlayarak temin edebilirsiniz. Kişisel tasarımlar için kodlama bilgisinin olması gerekir. Aksi takdirde tema değişimi için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Temin ettiğiniz temayı aktif etmek ve kullanmak için izleyeceğiniz yöntem sayısı ise yine 2 tanedir. Birisi otomatik olarak yükleme diğeri ise manuel olarak ftp programları aracılığıyla yüklemektir. Tüm bu yöntemleri basit bir şekilde kullanabilir ve kısa süre içerisinde istediğiniz temayı aktif edebilirsiniz. WordPress sisteminin sunduğu imkanlar oldukça pratik ve kullanışlıdır.

WORDPRESS TEMA NASIL YÜKLENİR?

Özellikle yeni kullanıcıların bilmek istediği en önemli şey tema yükleme işlevidir. Eğer basit ve wordpress’e ait temaları temin etmek, yüklemek istiyorsanız bunun için otomatik kurulumu kullanabilirsiniz. Ancak manuel yükleme işlemi için ftp programına bağlanmanız ve dosyaları ilgili bölümlere atmanız gerekiyor. Bu yöntem için pratik birkaç noktayı bilmeniz yeterli olacaktır.

WordPress’e Otomatik Tema Yükleme;

  • WordPress’e otomatik olarak tema yüklemek için yönetim paneline giriş yapın.
  • Görünüm < Temalar sekmesine giriş yapın.
  • Burada yer alan Yeni Ekle butonuna basın.
  • WordPress sizler için birçok temayı burada sunmaktadır. Dilediğiniz temayı tek bir tıklama ile kurabilir ve aktif edebilirsiniz.

WordPress’e Manuel Olarak Tema Yükleme;

  • İlk olarak filezilla türünde bir FTP programı indirmeniz gerekir. Daha sonra size verilen sunucu giriş bilgileri ile FTP programı aracılığıyla web sayfanızın barındığı sunucuya bağlanmanız gerekiyor.
  • Bir sonraki aşamada satın aldığınız veya ücretsiz olarak tein ettiğiniz tema dosyalarını hazır etmeniz ve sunucunuzda yer alan ”themes” klasörünün içerisine temayı yüklemeniz gerekir.
  • Themes klasörü ”Wp-Content” klasörünün içerisinde yer almak. İlgili klasör ana dizinde bulunmaktadır.
  • Tema dosyalarını ”themes” klasörünün içine sürükleyip yüklenmesini bekledikten sonra yönetim panelinize giriş yapın.
  • Panelde temanız görünecektir. Dilerseniz temanızı aktif ederek ayarlarını yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerin dışında herhangi bir deneme yapmanız önerilmez. Çünkü WordPress için bu iki yöntem yeterli düzeydedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.