WordPress Seo eklentileri

SEO yani Search Engine Optimization, Türkçe adıyla “Arama motoru optimizasyonu” çok geniş kapsamlı be artık günümüzde meslek haline gelmiş bir konudur. Bu yazıyı okumadan önce şunu bilin ki bu eklentiler sizi birinci sıraya çıkartmaya yetmez. Çok çalışmalısınız çooook…

SEO eklentileri wordpress sitenizi SEO’ya uygun hale getirirler ve Google’ın gözünde biraz daha sevilmeye başlarsınız. Şimdi gelelim eklentilere.

All In One Seo

En çok kullanılan ve en popüler seo eklentisidir. Genel meta tagları ayarlamadan, her makaleye ayrı ayrı meta tag girmeye kadar birçok ayarı bulunur. Yoast eklentisini öğrenene kadar bunu tavsiye ediyordum. Eğer Yoast karşıtıysanız AIO işinizi görecektir.

Eklenti sayfası – All In One Seo indir

Platinum Seo Plugin

Hemen hemen özellikleri All In One Seo gibidir. Ancak bunun sevdiğim ekstra özelliği eğer permalinklerinizde dğeişiklik yaparsanız eski linklerini yeni linklere 301 bağlantısıyla yönlendiriyor. Bu önemli bir özellik ancak kullanımı all in one seo’ya göre biraz daha zordur.

Eklenti sayfası – Platinum Seo Plugin indir

Google XML Sitemaps

Bana göre WordPress’de bulunan gelmiş geçmiş en yararlı eklentiler birtanesidir. Site haritanızı otomatik oluşturarak Google’da pingler ve daha hızlı index almanızı sağlar. Google Webmasters bölümünde sitenize site haritası eklemeyi unutmayın!

Eklenti Sayfası – Google Sitemap Generator indir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.