WordPress İçin Kullanışlı 6 Eklenti

Web sayfaları için sıklıkla kullanılan WordPress tabanını dilediğiniz şekilde özelleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? WordPress’in bizlere ücretsiz olarak sunmuş olduğu birçok eklenti bulunmaktadır. Bu eklentiler sayesinde web sayfalarının performansını ve görsel dizaynını kolay bir şekilde değiştirebilmek mümkündür. Eklentilerin kullanımı ise kurulumu kadar kolay ve pratiktir. WordPress için kullanışlı olan eklentilerden birkaçını sizler için derledik.

WordPress Tabanlı Web Sayfaları İçin Kullanışlı Eklentiler:

WP Touch: Gelişen teknoloji ile birlikte mobil cihazların web sayfalarını daha fazla görüntülediği ve web sayfalarına mobil platformlardan %80 oranında giriş olduğu gözlemlenmiştir. WP Touch eklentisi bu konuda size yardımcı oluyor. Sitenizi kolay bir şekilde mobil uyumlu hale getirmek istiyorsanız eklentiyi kurmanız yeterlidir.

Fast Secure Contact Form: Web sayfalarınızla ziyaretçiler arasında köprü görevini üstlenen iletişim sayfalarını pratik bir şekilde oluşturmak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklentinin en büyük avantajı ise iletişim sayfası oluşturabilmeniz için özel bir panele sahip olmasıdır. Kolay bir şekilde sayfanızı tasarlayabilirsiniz.

Share Buttons by Lockerz: WordPress sitenizde paylaştığınız gönderileri veya özel konuları sosyal medya platformlarında paylaşmanızı sağlayan önemli bir uygulamadır. 100’den fazla sosyal ağı bünyesinde barındıran bu eklenti kolay bir şekilde kurulmakta ve basit arayüzü ile sizleri karşılamaktadır.

Google Analyticator: WordPress tabanlı web sayfanıza giren ziyaretçiler ile ilgili en ufak ayrıntıya kadar istatistiksel olarak bilgi veren bu eklenti oldukça kullanışlıdır. Kısa süre içerisinde ziyaretçi kitleniz ile ilgili detaylı bilgi alabilir, sınıflandırma yaparak analizlerde bulunabilirsiniz. Buna göre kendinize yol çizerek daha verimli çalışmalar ortaya koyabilirsiniz.

GTrans: Web sayfanıza farklı lokasyonlardan giriş yapan kullanıcılar için pratik bir araçtır. Sayfanızı kolay bir şekilde çevirebilecek olan kullanıcılar sayfanızdaki bilgilere dair kendi ana dilleri üzerinden gözlem yapabilecekler. Böylece web sayfanız yerel olarak değil global anlamda değer kazanacaktır. Ayrıca bu Google’ın önemsediği bir istatistiktir

Smart YouTube Pro: Youtube videolarınızı hoş bir görünüm ile kullanıcılarınıza sunabilmenize olanak sağlayan bu eklenti oldukça pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda sınırsız özellikleri ile dikkat çekmektedir. Eklentinin kurulumu ücretsiz olduğu gibi videolarınız için belirli bir şablon oluşturmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.