Google Adsense Reklam Yerleşimi İçin İdeal Eklentiler

WordPress tabanlı sitelerde reklam yerleşimi yapmak için çeşitli noktalardan destek almak gerekebiliyor. Çünkü reklam yerleşimi konusunda tecrübeli olmayan kişiler bu konuda zorluk yaşamaktadır. WordPress ise tüm bu zorluklara göğüs gerebilecek birçok eklentiyi bünyesinde barındırmaktadır. WordPress eklentisi olarak panelden kolay bir şekilde kurulum yapılabilen bazı eklentiler reklam yerleşimini pratik bir hale getiriyor. Sadece adsense üzerinden edinilen kod ile reklamı istediğiniz şekilde yerleştirebilmeniz mümkün oluyor.

Google adsense ile ideal kazanç seviyesine ulaşmak için kurabileceğiniz pratik wordpress eklentileri ayarlar yapıldığı takdirde etkili sonuçlar vermektedir. Bu ayarlar genellikle kod oluşturma ve oluşturduğunuz kod sekmesini bileşenler kısmında bularak uygun yere yerleştirme şeklindedir. Fakat bazı eklentilerde farklı yol izlemek gerekebilir. Tüm bu detayları ince ayrıntısına kadar uygulayarak kısa süre içerisinde reklamları web sayfanıza yerleştirebilirsiniz.

WordPress reklam yerleşimi için üretilen eklentiler;

  • Ad Inserter: WordPress altyapılı web sayfalarında reklam yerleşimi basit hale getiren eklentidir. Eklenti ayar bölümüne girdiğinizde sizi boş sekmeler karşılıyor olacak. Burada adsense reklam kodunuzu oluşturup sekmelere yerleştirmeniz gerekiyor. Eğer 1 adet reklam ekleyecekseniz 1 adet sekmeye girmeniz yeterlidir. Oluşturduğunuz kod ile ilgili ayarları yaptıktan sonra bileşenler sekmesine girerek buradaki yeni reklam bileşenini sitenizi sidebar veya diğer alanlarına yerleştirebilir, istediğiniz alana koyarak aktifleştirebilirsiniz.
  • Adsense: WordPress için geliştirilmiş olan bir diğer reklam yerleşim eklentisi Adsense diğer eklentilere göre daha fazla kontrol seçeneği sunuyor. Bu eklenti ile içeriğinizin çevresine reklam yerleştirmeniz mümkün bir hal alıyor. Ayrıca duyarlı reklam düzenini kullanmanız mümkün olduğu gibi istemediğiniz reklamları devre dışı bırakabiliyorsunuz. Son derece fonksiyonel bir eklenti olmakla birlikte tamamen ücretsizdir.
  • Advanced Ads: Adsense, Amazon, DoubleClick ve var olan diğer tüm platformlarda üçüncü taraf reklam yerleşimi imkanı sunuyor. Premium reklam yerleştirme eklentilerinin ayarlarına sahip olan bu eklenti tamamen ücretsizdir. Reklamları dilediğiniz her türlü alana yerleştirebilirsiniz.
  • WP Simple Adsense Inserion: Bu eklenti kullanımı en kolay reklam yerleşimi eklentisidir. Karmaşık yapısı olmadığı gibi kolay bir şekilde reklam oluşturmanızı sağlar. Sitenize eklemeniz gereken kodları kısa kodlar veya php kodlar ile ekleyebilirsiniz.

Not : İstediğiniz eklentinin adını panelinize yazarak orjinal sayfasına ulaşabilir ve sitenize kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.