En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Kaynakları (Tasarımcılar İçin)

Tasarımcıların görsel ararken yaşadığı en büyük zorluk istediği türde materyalleri bulamamasıdır. Fakat bu konuda rehber niteliğinde hizmet verebilecek birçok kaynak bulunmaktadır. Kaynakların birçoğu ücretli olduğu gibi aynı kalitede ücretsiz hizmet veren web sayfaları da mevcuttur. Tasarımcıları birçoğu bu sayfalardan faydalanmaktadır. Ücretsiz hizmet veren web sayfaları ile ilgili bilinen bir diğer özellik ise sürekli olarak güncellenmeleridir. Sürekli olarak arşivini büyüten bu markalar alanında ideal site olmak için birbiri ile kıyasıya yarışmaktadır. Gelin bu servisleri hep birlikte inceleyelim.

Özellikle tasarımcıların hayatını kurtaran stok fotoğraflar ile farklı tasarımlar ortaya çıkarmak mümkündür.

Yaratıcılığınız için ideal olan stok fotoğrafları barındıran en önemli servisler şu şekildedir;

  • Unsplash: Yüksek çözünürlüklü fotoğrafları barındıran bu servis hem pratik hem de eşsiz örneklere sahiptir. Farklı tasarımlar ortaya çıkarmak istiyorsanız bünyesinde binlerce stok fotoğraf bulunan Unsplash servisini kullanabilirsiniz. İlgili servis çok fazla seçenek barındırdığı gibi ücretsiz servislerden birisidir. Diğer servislere alternatif olabilecek kalitededir.
  • Stockup: Son derece pratik kullanıma sahip olan Stockup birçok tasarımcı tarafından bilinen servislerden birisidir. Bünyesinde 20k’dan fazla stok fotoğraf barındıran bu servisi kullanarak özgün tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Pexels: Hem alternartaif olması hem de pratik kullanıma sahip olması ile birçok kullanıcıya hitap edebilen Pexels çok iyi bir alternatiftir. Servis ideal kaynaklar arasında yer almaktadır.
  • Isorepublic: HD kalite ve yüksek çözünürlüklü seçenekte birçok fotoğraf barındıran bu servis oldukça kullanışlıdır. Isorepublic servisi ile siz de ideal tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz. Bünyesinde binlerce fotoğraf bulabilmeniz mümkündür.
  • Pixabay: Marka olarak incelendiği zaman Pixabay’ı birçok noktada görebileceğinizi söyleyebilirsiniz. Ayrıca diğer alternatiflere oranla ciddi derecede fark yaratabilen bu servis hem ücretsiz hem de binlerce stok fotoğrafa sahiptir. Servisi kullanmak için üst düzey ingilizce bilmenize gerek yoktur. Dilediğiniz fotoğrafı kısa süre içerisinde depolayabilir ve özgün tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Yukarıdaki servislerin dışında onlarca alternatif bulunabilir. Fakat servislerin birçoğu birbirini kopyaladığı için özgün ve farklı görseller bulmanız zor olabilir. Yukarıdaki kaynaklar sizler için ideal olacaktır. Özgün tasarımlar için bu servisleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.