Video Oyun Oluşturmak İçin Uygun Kaynaklar

Birçok insan video oyun geliştiricisi olmak ve kendi oyununu tasarlamak istiyor. Bu konuda ciddi anlamda destek verebilen büyük markalar bulabilmenin mümkün olduğu şu zamanlarda bazı servisler ciddi anlamda önemli araçlar sunabiliyor. Hayalinizdeki oyunu geliştirebileceğiniz ve farklı materyaller ile süsleyebileceğiniz bu oyunların alt yapısını günümüzde yüksek satış rakamlarına ulaşmış olan birçok oyun kullanmaktadır. Tabi büyük markaların kullandığı alt yapılarda çeşitli geliştirmeler yapıldığını gözlemlemek mümkündür. Fakat basit ve orta düzeyde oyun geliştirmek istiyorsanız bu hedefiniz için yeterli olabilecek düzeyde araç bulmanız mümkün. Bugün unity, unreal engine gibi kuvvetli motorlar ile oyun geliştirmek için profesyonel bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Fakat kendinizi geliştirmeden 3 boyutlu oyunlar yaratmanız imkansızdır. Fakat sizlere bu konuda rehber olabilecek kaynakları sunmayı ihmal etmeyeceğiz.

Günümüzde popüler olan çeşitli servisler resmi web sayfaları ve ücretsiz uygulamaları ile hayalinizdeki projeleri oluşturmanıza olanak sağlıyor. Bunlar arasında işini kusursuz yapan birçok marka bulabilirsiniz. Aynı zamanda ilgi alanınıza yönelik olarak geliştirme yapabilmeniz için imkan veren bu uygulamalar sizi ciddi anlamda profesyonel bir geliştirici konumuna taşıyabiliyor. İnternet üzerinde bulabileceğiniz anlatımlar ile oyunlarınızı geliştirebilmeniz mümkün oluyor. Fakat bu anlatımları ve dersleri düzenli olarak almadığınızda, alt yapılara gelen her bir güncelleme ile yeni nesil geliştirme araçlarını algılamanız imkansız olabiliyor. Bu nedenle programları kullanırken belirli noktaları sürekli olarak takip etmeniz gerekiyor.

Video oyun oluşturmak için ideal kaynaklar:

Yukarıdaki kaynakları kullanarak dilediğiniz projeyi hayata geçirebilirsiniz. Sizler için özgür bir alan sunan bu servisleri ücretsiz bir şekilde kullanmanız mümkündür. Çeşitli projelere hayat verebileceğiniz bu programlardan bazıları karmaşık yapıya bazıları ise hazır taslak çalışmaları ile kolay bir arayüze sahiptir. Bu yapıları çözümlemek sizin araştırma yeteneğinize ve bilgi düzeyinize bağlıdır. Oyun geliştirme konusunda etkili adımlarla ilerlemek istiyorsanız hazır taslak çalışmalara göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. İzleyeceğiniz yol sizi ciddi oranda geliştirecek ve hangi noktada ne yapmanız gerektiği konusunda fikir verecektir.

Video oyun geliştiricisi olmak için atacağınız ilk adım ücretsiz dersler ve programlar ile eş zamanlı çalışma yapmaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.