PUBG Ücretsiz Oynama Yöntemi, PUBG PC’de Nasıl Ücretsiz Oynanır?

Son zamanların ortalığı kasıp kavuran online oyunu PUBG devasa bir hayatta kalma oyunudur. Birçok insanın uçaktan atlayarak belirli bir bölgeye iniş yapması ve burada kalan son kişi olabilmek için kıyasıya mücadele vermesi PUBG oyununu eşsiz kılan en önemli ayrıntılardan birisi olmuştur. PUBG oyunu kısa süre içerisinde Steam’da en fazla satan oyun olmuş ve aktif online kullanıcı sayısı ile dikkat çekmiştir. Henüz erken erişimde olmasına rağmen birçok dalda aday gösterilmiş olan bu oyun ciddi anlamda değer kazanmıştır. Aynı zamanda oyunun mobil versiyonu da yapılmış olup çok kısa bir süre önce kullanıcıları sunulmuştur. Mobil versiyonu ise dikkat çeken yeniliklere imza atmış ve akıcı oyun deneyimi yaşamak isteyen oyunculara muhteşem bir fırsat sunmuştur. Peki PUBG oyunu PC’de ücretsiz oynanabilir mi?

PUBG oyununu bilgisayarlarınıza ücretsiz bir şekilde kurarak oynamanın bir yolu bulunuyor. Ancak bu biraz meşakkatli olabilir, baştan belirtelim. PUBG oyununu PC üzerinden ücretsiz oynamak için emülatör kullanmanız gerekir.

PUBG Mobile sürümünü PC’de oynamak için yapılması gerekenler;

  1. İlk olarak Android Emulator programı kurmanız gerekiyor. Bu alanda geliştirilmiş en önemli emülatör programı Nox Player’i kurmanız yeteri olacaktır. Nox Player modern ve fonksiyonel olması ile ön plana çıkmış emülatör aracıdır.
  2. Nox Player isimli emülatörü resmi web sitesinden  yükleyebilirsiniz.
  3. Daha sonra PUBG Mobile versiyonunun APK dosyasını buraya tıklayarak indirmeniz gerekiyor.
  4. İndirmiş olduğunuz APK dosyasını Nox Playet programını açtıktan sonra içerisine sürüklemeniz yeterli olacaktır. Bu noktadan sonra 600MB’lık bir güncelleme paketi yüklenecek. Güncelleme bitince oyuna girebilirsiniz.

Ek olarak Nox Player’de bulunan ”Keyboard Control” sekmesinden ayarlarınızı yapabilirsiniz. Oyunu W, A, S, D tuşları ile kontrol etmek istiyorsanız ayar yapmanız şarttır. Keyboard Control’ün en altındaki “Opacity Setting” seçeneği ile ekranın üzerinde çıkan kontrol kısayollarının saydamlığını ayarlayabilir, isterseniz tamamen kapatabilirsiniz.

PUBG Mobile oyunu PC versiyonundaki gibi harika grafiklere sahip olmasa bile oyunu oynamak isteyenlerin bu yöntem ile tatmin olabileceği gözlemlenmiştir. Grafikler fena olmasa bile oyunun akıcılığı sizi derinden etkileyecek en önemli unsurdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.