Google 2017’nin En İyi ”Indie” Oyun Finalistlerini Açıkladı

Mobil platformlar için üretilen oyunlar son zamanlarda sıklıkla adını duyurmaya başladı. Özellikle mobil platformda artan rekabet çok daha kaliteli oyunların bu piyasada yer almasına olanak sağladı. Son zamanlarda çıkış yapan ve büyük markaların sunmuş olduğu oyunlar birbiri ile kıyasıya rekabet etmeye başladı. Google ise oyunlar arasındaki tatlı rekabeti üst seviyeye taşımak için muhteşem bir ödül sistemi oluşturdu. Google’ın 2017 yılında çıkmış olan ve mağazada gördüğü ilgi ile ön plana çıkan oyunları kategorize etti. Google 2017 yılının en iyi oyunlarını belirlemek için kollarını sıvadı.

2017 yılında çıkış yapan oyunların finalist olabilmesi için ilgi görmesi, olumlu yönde yorum alması ve oyunda geçirilen vaktin bir hayli fazla olması gerekiyor. Bu konuda belli başlı markalar sırasını kaptırmıyor. Fakat yeni çıkmış Indie oyunlar yaratıcı fikirler ile birçok kişiyi kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Özellikle bağımsız yapımcıların geliştirdiği mobil Indie oyunlar tanıtım sürecinden itibaren yoğun ilgi görmeye başlıyor. Haliyle bu durum Google’ın gözünden kaçmıyor. Henüz beta sürümünde bile ilgi gören oyunlar gelecekte milyonlarca kişi tarafından indirilebiliyor.

Google’ın 2017 yılı için belirlediği Indie oyun kategorisi finalistleri şu şekilde;

 1. A Planet Of Mine

 2. Bridge Constructor Portal

 3. Burry Me, My Love

 4. Captain Tom: Galactic Traveler

 5. Core

 6. Fern Flower

 7. Flat Pack

 8. I Love Hue

 9. Jodeo

 10. Kami 2

 11. Kenshö

 12. No More Buttons

 13. Old Man’s Journey

 14. Radium 2

 15. The Big Journey

 16. The House of Da Vinci

 17. The Office Quest

 18. Unbalance

 19. Undervault

 20. Yellow

Yukarıda listelenen oyunlar Google’ın Indie kategorisi finalistleri olarak duyurulmuştur. 13 Şubat 2018 tarihinde yapılacak olan final gecesinde kazanan oyun belli olacak. Londra’da bulunan Saatchi Galeri’de sergilenecek olan oyunlar arasından en iyi Indie yapım belirlenecek. İlk 10 oyun içinse Dikkat Çeken Yeni Bağımsızlar kategorisi oluşturulacak ve bu kategori mağazada sergilenecek.

Yapılacak seçimin ardından en iyi oyun ve ilk 3 oyun içinde farklı ödüller sunulacak. Tüm bu ödüller oylama sonucuna göre sahibini bulacak. Açıkcası bize soracak olursanız ”Old Man’s Journey” birinciliği hak eden oyun olarak görünmekte.. Fakat Google’ın kimi seçeceğini merakla bekliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.