Düşük Sistemler İçin Uygun Olan 10 Oyun

Bilgisayarı her oyunu kaldırmayan bilgisayar kullanıcıları oyun oynama konusunda sıklıkla alternatif arayışı içerisine girer. Günümüzde çıkış yapan birçok oyun ise yüksek sistem gereksinimi istemektedir. Özellikle devasa bilgisayar oyunlarının ciddi rakamlara ulaşan ekran kartlarına ihtiyaç duyması hem bilgisayar oyuncularını hem de bilgisayar üreticilerini sıkıntıya sokmaktadır. Ciddi anlamda sektördeki gelişimi yakalamak imkansız bir hal almıştır. Oyuncular ise çareyi düşük sistemli oyunlar oynamakta aramaktadır. Eğer düşük sistem isteyen oyunlar konusunda iyi bir alternatif arıyorsanız hem sunduğu detaylar açısından hem de efsaneleşmiş oyunlar arasında yer alması açısından sizi tatmin edecek birçok marka bulabilirsiniz. Bugünkü yazımızda sizlere düşük sistem isteyen oyunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Piyasada bulunan birçok oyun yüksek sistem gereksinimi istiyor. fakat geçmiş dönemde çıkış yapmış ve halen oynanabilirlik konusunda iyi bir alternatif olan birçok oyun sayılabilmektedir. Bu oyunlar şu şekilde sıralanabilir;

  1. Mafia 2: Serinin en sevilen oyunu olmayı başarmakla birlikte etkileyici hikayesi bulunan Mafia 2 birçok oyuncunun gönlünde taht kurmuştur.
  2. CS: GO: Son dönemlerin en popüler oyunu olan CS GO, yüksek sistem gereksinimine ihtiyaç duymadan hemen hemen her sistemde akıcı bir oyun deneyimi sunar. Counter Strike hayranlarının mutlaka oynaması önerilir.
  3. Hearthstone: Kart oyunlarını sevenler için muhteşem bir strateji oyunudur. Ayrıca farklı arayüzü ve karakter tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
  4. Minecraft: Ülkemizde ve dünyada en popüler oyun olarak bilinen Minecraft bir hayatta kalma oyunudur. İlk olarak düzeninizi kuracak, daha sonra ise hayatta kalmaya çalışacaksınız.
  5. Mount & Blade – Warband: Bir Türk yapımı olan bu oyun taktik strateji türünde efsane oyunlardan birisidir. Sistemleri fazla yormaması ile ön plana çıkar.
  6. Crysis 2: Halen grafikleri ile üst seviyede bulunan ve serinin efsane oyunlarından birisi olan Crysis 2’yi mutlaka denemelisiniz.
  7. ETS 2: Otobüs şoförlüğü yapmak isteyenlerin vazgeçemediği efsane oyunlardan birisidir.
  8. Assassin’s Creed Brotherhood: Serinin en etkileyici oyunlarından birisi olan Brotherhodd sistemi fazla yormamaktadır. Açık dünya oyunları arasında dikkat çekmektedir.
  9. L.A. Noire: Los Angeles polis departmanında yükselişe geçen bir dedektifi oynuyorsunuz, etkileyici bir oyundur.
  10. This War of Mine: Savaş atmosferini iliklerinize kadar hissettiren bu oyun Türkçe dil desteğine sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.