ZHPCleaner Nedir? ZHPCleaner Özellikleri Nelerdir?

Birçok bilgisayarda antivirüs ve anti trojan yazılımları bulunmaktadır. Bu tür yazılımlar bilgisayar güvenliğini hat safhaya çıkardığı gibi bizim internet ortamında özgür bir şekilde dolaşmamızı sağlamaktadır. Birçok özelliği bulunan fonksiyonel antivirüs yazılımları sadece bilgisayarı korumakla kalmadığı gibi zararlı her türlü içeriği karantinaya alarak bizlere bildirmektedir. Ayrıca internet üzerinde dolaşırken bizi rahatsız edecek reklam türleri vb. içerikler engellenerek daha iyi bir internet deneyimi yaşamamızı sağlar. Fakat bu hizmetler genellikle aynıdır. Peki ZHPCleaner bunlardan farklı olarak ne yapıyor?

ZHPCleaner isimli program bilgisayar güvenliğinden ziyade tarayıcı güvenliğine odaklanmış bir yazılımdır. Tarayıcının bize ne zararı olabilir? diyebilirsiniz. Fakat kullandığımız tarayıcıların her birinde yüzlerce açık bulunduğunu sağdan soldan okuyoruz. Bu tarayıcılar her ne kadar güncelleme ile var olan açıklarını kapatırsa kapatsın art niyetli hackerlar tarayıcı aracılığıyla bizlere istediğini yaptırabiliyor ve kişisel verilerimizi tehlikeye atıyorlar. ZHPCleaner isimli yazılım bu noktada devreye giriyor ve bizi her türlü zararlı materyalden uzak tutuyor.

ZHPCleaner zararlı yazılım ve eklenti dahil araç çubukları ve PUP taraması yapan profesyonel bir programdır. Tarayıcı üzerinde koruma kalkanı gibi sizi güvenli kılan bu yazılım internet kullanımınızı hiçbir şekilde etkilememektedir. Yani herhangi bir internet hız düşüklülüğü veya tarayıcıda yavaşlama meydana gelmez. Bu program sadece tarama, onarım ve raporlama işlemlerini yerine getirerek sizi büyük bir yükten kurtarır. Bu tür işlevleri yerine getiren program basit bir arabirimle birlikte gelmektedir. Çalıştırdığınız anda hızlı bir şekilde bulduğu öğeleri taramaktadır. Daha sonra ise öğelerin onarımı için size bir rapor sunar ve işlem yapmanız için yönlendirir.

Nicolas Coolman tarafından geliştiren bu program İngilizce dil desteği ile hizmet vermektedir. Programın en çok sevilen yönü ise var olan tüm özelliklerinin tamamen ücretsiz olmasıdır. Bu sayede kısa süre içerisinde bilgisayarınızı güvende tutabilir istediğiniz şekilde tarayıcı üzerinde internete girebilirsiniz. Program ufak boyutlu olduğu gibi oldukça hızlıdır ve kullanımı sırasında sistemde hiçbir yavaşlama olmaz. Eğer daha güvenli bir internet deneyimi yaşamak istiyorsanız ZHPCleaner programını indirip internet üzerinde özgür bir şekilde dolaşmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.