Unity Personal Nedir? Unity Personal Özellikleri Nelerdir?

Basit bir oyun yapmak isteseniz bile birçok aracı kullanmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Sadece bir motor üzerinden iyi bir oyun geliştirmek mümkün değildir. Haliyle bu tür yazılımlar ile basit oyunlar geliştirmeyi hedeflemeli ve gelecek zamanda farklı şekillerde bu projeyi geliştirmeyi denemelisiniz. Aksi takdirde yüksek düzeyde dikkat çekebilecek oyunlar yapmanız imkansızdır. Hazırladığınız proje ile ilgili geliştirmeleri zaman içerisinde yapacağınızı düşünen ve temel düzeyde size destek sağlayan Unity Personal, size kısıtlı olsa bile kaliteli bir imkan sunuyor.

Daha ziyade ufak oyun projeleri veya diğer adıyla okul projelerini yerine getirmeniz amacıyla hazırlanan bu yazılım yeteri düzeyde aracı bünyesinde barındırmaktadır. Unity Personal programının temel amacı 2D ve basit düzeyde 3D oyunlar tasarlayabilmenizi sağlamasıdır. Projede yer alan hazır taslaklar dahil birçok materyal ekleyerek ideal sonuçlar alabileceğiniz yazılımda sizin için özelleştirilmiş birçok ayar bulabilirsiniz. Ayrıca ufak tefek materyaller ile oluşturacağınız oyundan etkili sonuçlar alabilmeniz dahi mümkündür.

Yazılımın en önemli özelliği ise Unity ile entegre edilebilmesidir. Unity Personal yazılımında projenin temelini oluşturup Unity ile senkronize ederek projenizi daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Tabi bunun için ufak tefek ders almanız uygun olacaktır. Çünkü entegre işlemi oyun oluşturmak kadar kolay olmayacaktır. Yazılımda bulunan hazır materyaller oyunu oluşturmanızı sağlayabileceği gibi bu materyaller ile eş değer nitelikteki unsurlar ile atmosferi tamamen değiştirebilmeniz mümkündür. Oyunu baştan aşağıya tasarlayacağınızdan taslakları geliştirme ihtimaliniz olduğunu unutmayın.

2D ve 3D oyun tasarımına girişmeden önce ilk olarak program ile yapılmış referans çalışmalara göz atmanızı öneririz. Çünkü programı kullanan kişilerin oluşturduğu referanslar projeniz için ideal veriler olacaktır. Sadece sürükle bırak yöntemini kullanarak oyun oluşturabileceğiniz Unity Personal’de birçok referans sahibi olmasına rağmen birbirinden farklı yüzlerce oyun yaratmak mümkün olabiliyor. Çünkü objeleri dilediğiniz şekilde şekillendirebiliyorsunuz.

Unity Technologies tarafından geliştirilen Unity Personal yazılımı tamamen ücretsiz ve İngilizce dil desteği ile sunulmaktadır. Programı kullanan arkadaşların Windows 8 ve üzeri sisteme sahip olmaları gerekir. Program 64 bit destekli olduğundan 32 bit bilgisayarlarda hata alma ihtimaliniz yüksektir. Program sürekli olarak güncellenen bir yapıya sahiptir. Basit projeleriniz için Unity Personal’i önermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.