SharpKeys Nedir? SharpKeys Nasıl Kullanılır?

İşlevsel yazılımlar arasında yer alan SharpKeys isimli yazılım klavyenizi dilediğiniz şekilde ayarlamanıza olanak sağlıyor. Özellikle bazı tuşların ayarını değiştirmeniz ve yeni görevler atamanız içini ideal yazılımlardandır. SharpKeys isimli yazılımın fonksiyonel özellikleri olduğu gibi kısa süre içerisinde aktif edebileceğiniz pratik özellikleri de bulunmaktadır. Eğer klavyenizi kişiselleştirmek ve kayıt defterinin ayarlarını değiştirmek istiyorsanız bu yazılım tam size göre.. SharpKeys isimli yazılımın yapımcısı tarafından sunulan son sürümde ise birçok yenilik yer alıyor. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda geliştirilmeye devam edilen ünlü yazılım popülaritesini korumaya devam ediyor. Siz de SharpKeys ile klavyenizi dilediğiniz gibi kullanabilir gereksiz tuşlara önemli işlevler yükleyebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan tuş kombinasyonunu sağlamış olursunuz.

SHARPKEYS NASIL KULLANILIR?

Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumlu çalışan SharpKeys isimli yazılım işletim sistemlerinde akıcı bir şekilde çalışmaktadır. Randy Rants’ın yapımcılığını üstlendiği ünlü markanın uzun süredir kullanıcıların vazgeçilmez yazılımları arasında yer alması ise dikkat çekiyor. Özellikle son versiyonunda birçok yenilik bulunduğu biliniyor. Kullanıcıları cezbeden en önemli özellik ise son derece işlevsel olan araçları bulunan SharpKeys’in tamamen ücretsiz olmasıdır. Programın hiçbir özelliği için ek ücret talep edilmemektedir. Dolayısıyla var olan tüm özelliklerine ücretsiz olarak erişim sağlamak mümkündür. Programın ücretli bir şekilde geliştirilip dağıtılması ise yasaktır. Yapımcının sunmuş olduğu bilgiler ile alakalı olarak programın hakkında bölümünde daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yazılımı kurup açtığınız takdirde basit bir arayüz ile karşılaşacaksınız. Bu arayüzde yer alan birçok bölüm size kısa yol sunacak. Yazılımın sunacağı bölümleri kullanmadan önce klavyede hangi tuşa ne görevi vereceğinizi belirtmeniz lazım. Örneğin caps lock tuşu büyük yazma işlevine sahipken bu görevi değiştirebilir ve ona özel yeni bir görev atayabilirsiniz. SharpKeys isimli yazılımın dikkat çeken tarafı ise klavyede yar alan tüm tuşlar için yeni bir görev atayabilirsiniz. Bu yazılımla birlikte kayıt defterini hacklemek mümkündür. Burada hack kavramı olumsuz bir anlam olarak dikkat çekmemelidir. Çünkü kayıt defterinin ayarlarını değiştirmek profesyonel hack ile karıştırılmamalıdır. Tüm bu özellikleri kullanmak için yazılımın son sürümünü indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.