RedCrab Nedir? RedCrab Özellikleri Nelerdir?

Hayatımızın her alanında hesap kitap işleriyle uğraşmak zorunda kalabiliyoruz. Bu gibi durumlarda kurtarıcımız olan hesap makineleri kısıtlı bir şekilde işlevsellik sağlıyor ve bizi hesap yapma yükünden kurtarıyor. Fakat bazı hesap makineleri fonksiyonel olduğu gibi çeşitli işlemlerin yapılmasını ve önemli problemlerin çözülmesini sağlamaktadır. Özellikle fonksiyonel hesaplama yapabilen makinelerin bilgisayarda yazılım olarak karşımıza çıkması günümüz teknolojisi gereği iş yükümüzü yüksek oranda azaltabilecek bir girişimdir. Bu konuda devreye size anlatacağım RedCrab giriyor.

RedCrab programının en büyük işlevi istatistiksel ve bilimsel hesaplamalar yapılmasını sağlamasıdır. Özellikle matematik alanı ile ilgilenenler ve fonksiyonel işlemler yapanlar bu konuda rahatlık yaşayacaktır. RedCrab programında bulunan özelliklerin kullanılmasını keyifli hale getiren olay ise programın tam ekran olarak kullanılabilmesi ve tasarımsal olarak kolay bir arayüze sahip olmasıdır. Programda bulunan özelliklerden bir diğeri ise dilediğiniz şekilde arayüzü değiştirebilmektir. Kişiselleştirilebilir arayüz ile kullanıcıya özgürlük tanıyan program son derece profesyonel bir üründür.

Programda genel olarak kesirli karmaşık denklemler, karekök işlemleri, trigonometrik işlemler, teknik ve bilimsel hesaplamalar, değişken hesaplamaları vb. birçok işlem yapılabilmektedir. Tüm bu özellikleri işlevsel bir şekilde kullandıran program hiçbir zorluk çıkarmadığı gibi çeşitli kısayollar ile işlem süresini azaltıyor. Hesaplama türüne bağlı olarak yapacağınız işlemlerin sonuçlarını aynı sürede almanız mümkündür. Hiçbir şekilde işlemlerin süresi uzamaz ve işlem sonuçları pratik bir ekran üzerinden sizlere yansıtılır. Eğer herhangi bir hata yaptıysanız program bu konuda ideal sonucu bulmaktadır.

Hesap makinesi editörü üzerinde bulunan işlem çeşitlerini yapabilmek için çözümlemeniz gereken problem ile alakalı işlemi uygulamalısınız. Aksi takdirde programın işlevselliğinden faydalanamazsınız. Programın bir diğer özelliği ise portable türünde olmasıdır. Yani programı usb bellek içerisine atarak dilediğiniz bilgisayar üzerinde çalıştırabilirsiniz. Kurulum gerektirmeyen program bu konuda kolaylık sağladığı gibi ufak boyutu ile kullanıcıları memnun etmektedir. Aynı zamanda programın kurulumu olmadığından dolayı sabit diskte yer kaplaması mümkün değildir ve işlem sırasında bilgisayarınızda hiçbir yoğunluk yaşanmaz.

Red Chili Crab tarafından geliştirilen program tamamen ücretsiz olmakla birlikte son derece uygun özelliklere sahip ve kullanıcıları tarafından olumlu geri dönüş almış bir yapıya sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.