Pratik Photoshop Programı Pixia Nedir? Nasıl Kullanılır?

Birçok insan başlangıç seviyesinde farklı programlar kullanabilmektedir. Özellikle Adobe markasının sunmuş olduğu araçların profesyonel seviyedeki kullanıcılar için uygun olması alternatif programların popülerliğini her geçen gün arttırmıştır. Adobe’ye nazaran daha anlaşılır ve kolay arayüze sahip olan Pixia ise bu sektörde verilebilecek en ideal örnektir. Eğer siz de çok fazla karışık olmasın ve kolay bir şekilde resimleri düzenleyeyim diyorsanız Pixia programını kullanabilirsiniz. Program son derece kolay kullanışlı olduğu gibi ufak boyutu ile dikkat çekmektedir. Kurulumu ve kullanımı kolay olan bu programda resimler üzerinde her türlü düzenlemeyi yapabilirsiniz. Pixia’nın geliştiricileri ise size uygun araçları bünyesine katarak var olan popülerliğini ileri seviyeye taşımaktadır. Peki nedir bu Pixia?

Isao Maruoka tarafından geliştirilen Pixia isimli programda birçok özellik bulunmaktadır. Öncelikle basit resim düzenleme araçları olduğu bilinmektedir. Resmi kesme, birleştirme, arka plandan ayırma ve üzerinde çeşitli düzenleme işlemlerini yapma araçları pratik bir şekilde eklenmiştir. Bu tür araçları kullanarak resimleri istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Resim düzenleme araçlarının yanı sıra yazılımda yer alan fonksiyonel tasarım araçları da bulunmaktadır. Resmin üzerine yazı yazma, bulanıklaştırma, odaklama ve portre modu gibi birçok özellik programda yer alan hızlı erişim çubuğunda bulunabilmektedir. Bu tür araçları kullanmak için ilk olarak program ile ne yapacağınıza karar vermeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ilgili resmi açarak üzerinde kolay bir şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sisteleri için uygun olan bu program tamamen ücretsizdir. Geliştirici programı ücretsiz bir şekilde sunduğu gibi sürekli olarak güncellemektedir. Farklı versiyonlar ile sık sık gündeme program her bir versiyonda bünyesine yeni bir özellik dahil edebilmektedir. Programın ana dili İngilizce’dir. Şuan için farklı bir dil desteği olmadığı belirtilen programı basit bir İngilizce seviyesine sahip olsanız bile kullanabilirsiniz. Kolay bir şekilde fotoğraflara efekt vermek ve resim düzenlemek istiyorsanız Pixia programının son versiyonunu indirebilirsiniz. Arayüz bakımından diğer programlardan farklı olmayan ancak her bir görsel için ayrı pencere açma imkanı veren bu program daha pratik bir şekilde kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.