PhotoFiltre Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Fotoğraf düzenleme programları genellikle ya çok karmaşık ya da çok basit yapıda olabiliyor. Fakat PhotoFiltre programında bu yapıdan uzak bir dizayn görebilmeniz mümkündür. PhotoFiltre programının en önemli özelliklerinden birisi kullanıcının yapmak istediğini kısa sürede uygulamaya dökebilmesidir. Kullanıcılar çok fazla karmaşık olmayan ve hemen hemen her özelliği bünyesinde bulunduran bu yazılımı kısa sürede kavrayabiliyor. Hem kullanım kolaylığı hem de araç çeşitliliği bakımından PhotoFiltre bir adım önde görünüyor.

Piyasada bulunan diğer photoshop yazılımları ile kıyaslandığında elbette stüdyo çizimleri yapılması veya devasa projeler çizilmesi mümkün değil. Fakat PhotoFiltre’nin en önemli özelliklerinden birisi devasa photoshop programlarında bulunan kullanışlı özelliklerin tamamını bünyesinde barındırmasıdır. Ayrıca boyutu ufak olan PhotoFiltre programı kullanıcıların programı kısa sürede kurmasını ve kullanabilmesini sağlıyor. Ek olarak yüklenen fontlar ve diğer görsel medya araçları da PhotoFiltre ile açılabiliyor.

Programın ilk çıktığı dönemlerde sadece fotoğraf filtresinde ön plana çıktığı ve kısa sürede resmi kesip ayarlama konusunda kolaylık sağladığı biliniyordu. Hatta birçok kişi Adobe’nin üretmiş olduğu CS serisini değil PhotoFiltre programını tercih ediyordu. Bu CS programlarının yetersizliğinden değil, edinim zorluğundan kaynaklanıyordu. Photoshop CS programları boyut olarak PhotoFiltre’nin neredeyse 20 katı büyüklüğünde olmakla birlikte güçlü sistemler isteyen bir yazılımdı. Haliyle insanlar daha basit ve pratik olan PhotoFiltre yazılımına yöneliyor.

PhotoFiltre yazılım yaptığı güncellemeler ile birlikte genel olarak bilinen fotoğraf düzenleme araçlarının üzerine katman yöneticisi, gelişmiş fırçalar, kırmızı göz düzeltme araçları, toplu işlem yapabilme fonksiyonu ve onlarca aracı ilave etmiştir. Bu özelliklele birlikte yazılım eşsiz bir hal almış ve yüzlerce kişiye hitap etmeye devam etmiştir.

Eğer resim düzenlemek, GIF oluşturmak, renk ve boyut ayarı yapmak, biçim değiştirmek, filtre uygulama ve çeşitli teknikler ile eşsiz sonuçlar almak istiyorsanız PhotoFiltre yazılımını tercih edebilirsiniz. Yazılım tamamen ücretsiz olmakla birlikte Türkçe dil desteği sunmaktadır. Yazılımı resmi web sitesi üzerinden indirebileceğiniz gibi Türkçe dil dosyasını ayrıca indirmeniz de mümkündür. Resim düzenlemek isteyen grafiker arkadaşlara PhotoFiltre yazılımını içtenlikle öneririz. Hem işlerinizi kolaylaştıracak hem de işlevselliği ile sizi tatmin edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.