Hotspot Shield Nedir? Hotspot Shield Özellikleri Nedir?

İnternet üzerinde özgür bir şekilde web sayfalarını gezmek isteyen kullanıcılar yasaklı sitelere veya engellenmiş sitelere giriş yapmakta zorluk çekmektedir. Bunun için birçok alternatif yöndem olduğu gibi popüler olarak kullanılan ve sıklıkla karşılaştığımız bir yöntem bulunmaktadır. Türkiye’de en çok indirilen yazılımlar listesinde yer alan Hotspot Shield isimli program, bu konuda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hotspot Shield internet üzerinde özgür bir şekilde gezinti yapmak isteyen kullanıcılar için ideal çözümler üretebilmektedir. Peki nedir bu Hotspot Shield?

VPN tabanlı yazılım Hotspot Shield ülkemizde en çok indirilen VPN programıdır. Yasaklı ve engelli sitelere erişim sağlamak için kullanılan bu yazılım global ve yerel düzeyde etkili sonuçlar vermektedir. IP adrenizi gizleyebilen bu program kişisel gizlliği güvence altına alabilmektedir. Bu sayede internette anonim olarak dolaşabilme imkanı bulabiliyorsunuz. Aynı zamanda üçüncü parti yazılım ve web servislerine karşı sizi koruma altına alan Hotspot Shield, oldukça etkili bir yazılımdır.

İnternette özgür ve güvenilir bir şekilde dolaşmak isteyenler için ideal olan Hotspot Shield, DNS değiştirme konusunda bilgi sahibi olmayan kişilere de kolaylık sağlamaktadır. Bilindiği üzere Türkiye’de engellenen sitelerde akla gelen ilk yöntem DNS değiştirme yöntemi oluyor. Bu konuda bilgisi olmayan ve yanlış işlem yapan kullanıcılar ISS bilgilerini de bilmediği için sahip oldukları ağ ile kurdukları bağlantıyı da kaybedebiliyor. Hotspot Shield bu konuda kolaylık sağladığı gibi kullanıcıların kısa sürede DNS adresini değiştirmesini sağlıyor.

Hotspot Shield programının bir diğer servisi ise herhangi bir ağa bağlı olsanız dahi sizi bu ağa karşı koruyabiliyor. Yani sahip olmadığınız bir kablosuz ağ hattına bağlanmış olsanız dahi kuvvetli bir korumaya sahip oluyorsunuz.

Hotspot Shield programının temel özellikleri şu şekildedir;

  • Güvenli web deneyimi
  • HTTPS şifreleme hizmeti
  • Kişisel bilgileri koruma ve gizleme
  • Wi-Fi bağlantı noktaları üzerinden oluşabilecek saldırı durumlarına karşı tam koruma
  • Çevrimiçi kişisel bilgilerin filtrelenmesi
  • Kolay bir şekilde DNS değiştirme
  • Mobil platformlar için alternatif uygulama desteği
  • Windows için sürekli olarak sunulan ücretsiz güncellemeler
  • Yerel ve global düzeyde engellenmiş olan web sayfalarının tamamına 7/24 erişim sağlama imkanı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.