Dr.WEB CureIt! Nedir? Dr.WEB CureIt! Ne İşe Yarar?

Bilgisayarı zararlı yazılımlardan korumak ve bu yazılımların olumsuz etkilerini en aza indirmek için çeşitli antivirüs yazılımları kullanabilmekteyiz. Fakat bu yazılımların ne kadar işlevsel olduğu her zaman tartışmaya açık konulardan birisi olmuştur. Antivirüs yazılımlarının birçoğu fonksiyonel olmadığı gibi tek tip çalışma sergilemektedir. Aynı zamanda sistemi ciddi düzeyde yoran antivirüsler arka planda gereksiz çalışmalar yürüterek bilgisayarınızın yavaşlamasına bile neden olabilmektedir. Fakat basit ama etkili yazılım arayanlar için ideal bir çözüm bulmak mümkündür. Dr.WEB CureIt! markası bu konuda ideal seçenekler arasına girmiştir.

Son derece basit bir arayüze sahip olan Dr.WEB CureIt! kullanım açısından sıkıntı yaşatmamaktadır. Dr.WEB CureIt! isimli programın şaşırtıcı derecede güçlü olması kullanıcıları kendisine çeken özelliklerden birisidir. Günümüzde birçok yazılım vaad ettiği fonksiyonel özellikleri tam olarak yerine getirmemektedir. Dr.WEB CureIt! ise kolay yönetim seçenekleri ile tüm özelliklerinin kullanılmasına olanak sağlar. Dr.WEB CureIt! genel anlamda zararlı yazılımları, reklam yazılımlarını, casus yazılımlarını ve saldırıları kontrol altına alır. Aynı zamanda bu tür yazılımları tespit ettikten sonra temizlemenize izin verir. Böylece kısa süre içerisinde bilgisayarınızı güvenilir hale getirebilirsiniz.

Programın bir diğer özelliği ise 24 saat boyunca çalışır durumda olması ve sürekli olarak tarama yapmasıdır. Var olan dosyalar ve yeni dosyaların tamamını gözden geçiren program, içerisinde zararlı yazılım bulunan her türlü dosyayı karantinaya alarak kullanıcıyı bilgilendirir. Sağ tarafta size özel olarak hazırlanmış olan bildirim panelini incelediğinizde hangi dosyaların sakıncalı olup olmadığını görebilir bu dosyalar hakkında istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Dr.WEB CureIt! size bu konuda sınırsız imkan tanıdığı gibi ne yapmanız gerektiği konusunda da yardımcı olmaktadır.

Dr.WEB CureIt! kendi adını taşıyan Doctor Web tarafından geliştirilmiş olup ücretsiz olarak piyasaya sunulmuştur. Hemen hemen her ay güncelleme alan programın daha rahat kullanım imkanı sunmak için kendisini yenilediği ve güvenlik konusunda önemli adımlar attığı belirtiliyor. Programın sürekli olarak yenilenmesi ise kullanıcılardan olumlu yönde geri dönüşler alıyor. Dr.WEB CureIt! programını ücretsiz bir şekilde indirebilme imkanına sahip olduğunuz gibi bu programı birçok bilgisayarda kullanabilirsiniz. Programı şiddetle öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.