CintaNotes Nedir? CintaNotes Özellikleri Nedir?

Çoğu zaman bilgisayar üzerinde not alacak bir uygulama arayabiliriz. Son işletim sistemleri ile birlikte geliştirilen not alma sisteminin artık eskisi kadar işlevsel olmadığını söylemek doğru olur. Fakat birçok insan için bu özellik yeterlidir. Tabi bu gibi uygulamalara ek olarak piyasada bulunan birçok not defteri uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları tasarım olarak tatmin ederken bazıları ise basit bir yapıda olması ile ön plana çıkabiliyor. CintaNotes programı ise bunlardan birisi olmakla birlikte sade ve fonksiyonel not defteri olarak tanıtılmış durumda. Ayrıca uygulamanın birçok kullanıcısı bulunmakta ve memnun kaldıklarını ifade etmektedir.

CintaNotes isimli uygulama açılış ekranına bakıldığında aşırı derecede sade ve tasarımsal olarak göz yormayan bir yapıya sahip. Açtığınız andan itibaren bir not defteri ile karşılaştığınızı düşünebilirsiniz. Bu konuda alternatif bulunması elbette mümkündür. Fakat programın ihtiyaçlarınızı karşılayacağı konusundaki şüphelerinizi ortadan kaldırmalısınız. Çünkü program fonksiyonel olduğu gibi ihtiyaçlarınıza yönelik birçok çalışma ile ön plana çıkmaktadır. Cinta Software tarafından geliştirilen yazılımın tamamen ücretsiz olduğunu en baştan belirtelim.

Hızlı ve pratik not defteri geliştirmek isteyen CintaSoftware firmasının ortaya çıkarmış olduğu ürünün en önemli özelliklerinden bir diğeri ise Türkçe dil seçeneğine sahip olmasıdır. Özellikle Türk kullanıcılar bu konuda büyük oranda kolaylık yaşayabilecektir. Programın var olan tüm özelliklerine Türkçe dili ile erişim sağlamak oldukça keyifli olacak.

CintaNotes programının genel özellikleri şu şekildedir;

  • Pratik kullanıma sahip olması ve hızlı işlemler yapılabilmesi mümkündür.
  • Önceden eklemiş olduğunuz notlar dahil tüm notlar arasında hızlı arama sistemini kullanabilmeniz mümkündür.
  • Önceden eklemiş olduğunuz notlar için etiket atayabilirsiniz. Böylece aramak istediğiniz notları belirli etiketler üzerinden bulabilirsiniz.
  • Programın portable özelliği mevcuttur. Yani USB disk üzerinde notlarınızı taşıyarak kolay bir şekilde notlarınızı açabilirsiniz ve bunun için tekrar kurulum yapmanıza gerek yoktur.
  • DropBox veya SugarSync ile senkronizasyon yaparak bilgisayarlar arasında eşitleme yapma imkanınız bulunmaktadır.

Tüm bu özellikler ile not defteri uygulamalarından beklediklerimizi fazlasıyla karşılayan CintaNotes sizlere ideal hizmet vermektedir. Eğer not tutmayı seviyorsanız bu programı kullanmalı ve depolama yapmak için notlarınızı kaydetmelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.