40 Farklı Ülkeye Ait Sunucuları Olan X-VPN Nedir? X-VPN Nasıl Kullanılır?

Erişimi kapatılmış web sayfalarına ve yasaklanmış web sayfalarına giriş yapabilmek için farklı yöntemler uygulamak gerekir. Yasal olmadığı gerekçesi ile kapatılan bu sayfalara erişim sağlayabilmek için kullanılan en etkili yöntem VPN’dir. Bilindiği üzere bu servisler var olan bilgisayarınız veya mobil cihazınız üzerinden erişimi yasaklanmış sitelere giriş yapmanızı sağlıyor. Farklı ülkede bulunan sunucu üzerinden erişim sağlayabileceğiniz bu sistemde normal bir şekilde gezinti yapar gibi web sayfalarını ziyaret edebiliyorsunuz. Bu konuda önde gelen birçok marka olduğu gibi bu markalara alternatif olabilecek X-VPN ise 40 farklı ülke üzerinden hizmet verebilen nadir uygulamalardan birisidir. X-VPN’nin yaklaşık 40 farklı ülkede sunucusu bulunmaktadır.

Son dönemlerde büyük bir çıkış yakalayan ve vermiş olduğu hizmet ile ön planda bulunan X-VPN arayüzü ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Ayrıca kullanım kolaylığı ile beğeni toplayan bu servis diğer VPN servislerine nazaran olumlu yönde eleştiri almaya devam etmektedir. X-VPN’nin görsel anlamdaki başarısının yanı sıra alt yapı olarakta ciddi fark yarattığı gözlemleniyor. X-VPN dünya üzerinde 40 farklı ülkede sunucusu bulunan nadir VPN sistemlerinden birisidir.

Ücretsiz olarak bağlanılan sunucuların bulunduğu ülkeler şu şekildedir;

 1. Avustralya
 2. Brezilya
 3. Kanada
 4. Fransa
 5. Almaya
 6. Hindistan
 7. Japonya
 8. Meksika
 9. Hollanda
 10. Norveç
 11. Singapur
 12. Güney Kore
 13. İspanya
 14. Amerika – Atlanta
 15. Amerika – Şikago
 16. Amerika – Dallas
 17. Amerika – Los Angeles
 18. Amerika – Miami
 19. Amerika – New York
 20. Amerika – San Francisco
 21. Amerika – Seattle
 22. Amerika – Silikon Vadisi
 23. Birleşik Krallık

X-VPN servisini kullanmak isteyen kişiler ilk etapta resmi web sayfasını ziyaret etmeli daha sonra ise hizmetin ilgili bölümü üzerinden ziyaret etmek istediğiniz web sayfası adreslerini girmelisiniz. Eğer mobil platformlar için X-VPN servisini kullanmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken uygulamayı mağazanız üzerinden indirmektir. Ücretsiz hizmet veren bu uygulama ile tüm özelliklere erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulama hem masaüstü hem de mobil servisinde tamamen ücretsizdir. Ancak premium üyelik satın alarak 40 üzerinde ülkede sunucu barındıran X-VPN’nin tüm sunucularına ulaşabilirsiniz. Ülke konusunda ücretsiz versiyonda sınır koyan uygulama yine de bol seçenek sunması ile ön plana çıkıyor. Uygulamanın ücretsiz versiyonu ile dilediğiniz web sayfasını kısa süre içerisinde ziyaret edebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.