Koç ve Sabancı’dan Ortak Kritpo Para: Tccoin Nedir?

Yatırım araçlarından birisi olarak son yılların en büyük çıkışını yakalayan kripto para sektörü birçok markaya sahiptir. Herhangi bir şekilde bir noktaya bağlı olmaya para birimleri sanal olarak işlem görmekte ve yatırımcısına ciddi oranda kazanç sağlamaktadır. Bu doğrultuda ilk 2 sırayı uzun süredir koruyan Bitcoin ve Etherium halen popülerliğini sürdürmektedir. Fakat bu iki türe alternatif yüzlerce kripto para ve alt coin türemiştir. Bugün ülkemizde de yoğun ilgi gören kripto paralar çok sayıda yatırımcı bulmuştur. Özellikle yatırım amaçlı yapılan araştırmalar her geçen gün yükseliş göstermektedir. Bununla birlikte madencilik olayı da Türkiye’de yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır. Türkiye’nin önde gelen iki markası olan Koç Holding ile Sabancı Holding ise bu konuda ortak bir çalışma yürütmeye başlamıştır. Peki nedir bu çalışma?

Uzun süredir merak edilen ve kısa bir süre önce ortaya atılan iddia üzerine yaşanan gelişmeler ile birlikte tekrar gün yüzüne çıkan yerli kripto para biriminde yeni gelişmeler yaşandı. Özellikle bu konuda iki büyük markanın birleşiyor olması ne kadar kuvvetli bir hazırlık yapıldığını gözler önüne sermektedir. Daha önce sikke isimli ilk yerel kripto para birimi projesi hayata geçirilmişti ancak henüz satışa başlamamış olan bu sisteme yeni bir alternatif geliyor. Koç Holding ile Sabancı Holding’in ortaklaşa geliştireceği yeni kripto para birimi ile ilgili çeşitli ayrıntılar basın yoluyla sızdırılmaya başlandı. İlk olarak bu kripto paranın adının tccoin olacağı ifade edildi. Tcc Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas iki şirketi ile ilgili detaylı bilgi vererek projeyi doğruladı.

Bu iki şirketin birçok alanda ürün satışı yaptığı düşünülecek olursa yakın zamanda bu ürünler için kripto para ile ödeme seçeneğinin ekleneceğini iddia etmekte farklı bir bakış açısı olarak nitelendiriliyor. Koç Holding ve Sabancı Holding konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Ancak önümüzdeki günlerde iki dev şirketin değerlendirme yapacağı ve kripto paralar ile ilgili çalışma yapma ihtimallerinin yüksek olduğu ifade ediliyor. Türkiye’nin dev markalarının sunacağı ilk kripto para birimi tccoin hakkında henüz net bilgiler yer almıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.