Kesinti Olmadan Kripto Para Transferi Yapma Yöntemi Robinhood Nedir?

Kripto paraların hayatımızın merkezine girdiği şu süreçte kripto para transferi konusunda zorluk yaşayan birçok yatırımcı bulunmaktadır. Özellikle alt coin almak veya alt coinlerini toplayıp bitcoin almak isteyen yatırımcılar transfer sürecinde büyük oranda zorluk yaşamaktadır. Türkiye’de de yatırıma açık olan kripto paraların hangi sistem ile transfer edilebileceği konusunda halen net bir bilgi bulunmuyor. Bazı web sayfaları bu konuda imkan sunsa bile ciddi oranda kesinti yaptıkları için tercih edilmiyor ve alternatif bir yol aranıyor. Ancak bugün itibariyle yatırımcıların hayatını kolaylaştıracak yeni bir uygulama hayatımıza girdi. En azından dünyada hizmete açıldı diyebiliriz.

Zenginden alıp fakire vermesi ile ünlü olan kahraman Robinhood’un isminin verildiği uygulama ile kripto para transferi yapmak mümkün hale geldi. Kripto para transferi yapabilmek için hem iOS işletim sistemli cihaz sahipleri hem de android işletim sistemli cihaz sahipleri bu uygulamayı kısa sürede indirebilmektedir.

Peki Robinhood uygulamasının detayları nedir? Hep birlikte inceleyelim.

  1. Robinhood uygulaması Vlad Tenev tarafından kurulan bağımsız bir uygulamadır. Şahıs hiçbir kâr amacı gütmediklerini ifade etmiştir.
  2. Bilindiği üzere kripto para transferlerinde yapılan kesintiler hemen hemen her yatırımcının canını sıkan durumlardan birisidir. Kesintiler cüzi miktarda olsa yatırımcılar bu konuda yine razı duruma gelmektedir. Fakat bazı firmalar ve bireysel şirketler ciddi oranda kesinti uygulamaktadır. Robinhood uygulamasını en önemli özelliği ücretsiz transfer hizmeti sunuyor olmasıdır. Adının hakkını veren bu uygulama kesintisiz transfer imkanı sunuyor.
  3. Robinhood uygulaması ABD dışına da hizmet vermeyi düşünen ve planını bu yönde yapan bir uygulamadır. Hizmet verdiği kripto paralar ise Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Ethereum Classic, Zcash, Monero, Dash, Stellar, Qtum, Bitcoin Gold, OmiseGo, NEO, Lisk ve Dogecoin olarak açıklanmış durumdadır.
  4. Robinhood uygulamasının 7 gün 24 saat işlem yapabilme imkanı sunduğu ise diğer bir detaydır. Kesintisiz ticaret sloganı ile yola çıkan bu uygulama şimdiden birçok noktada zirveyi yoklamaya başladı.

Ülkemizde henüz hizmete girmemiş olan uygulamanın kısa süre içerisinde Avrupa’da yerini alacağı ifade ediliyor. Uygulama ile ilgili olarak şimdilik bu bilgiler verildi. Gelecekte yeni güncellemeler ve ülkemize giriş yapma gibi yenilikler uygulamaya ilave edilecektir. Şimdilik komisyonlu ticarete mahkumuz diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.