Bitcoin’e Nereden Başlamalı? Nasıl Takip Edilmeli

Son dönemlerin en çok konuşulan konusu olma ünvanına sahip olan kripto para birimi bitcoin her geçen gün geniş bir ağ ile yoluna devam ediyor. Yatırımcıların yöneldiği ve sürekli olarak takip ettiği bitcoin yeni bir sektör haline geldi. Hem bitcoin hem de alt coin grupları yoğun ilgi görmekle birlikte insanların kısa vadede yüksek oranda kâr elde etmesine olanak sağlıyor. Bu konuda önde gelen birçok kripto para birimi olduğu gibi bitcoin halen liderliğini sürdürüyor. Aynı zamanda diğer alt coinlere karşı lider olan bitcoin son zamanlarda yaşadığı dalgalanma ile bu liderliği elden bırakmıyor.

Bitcoin dünyasına giriş yapmak isteyen acemi yatırımcılar henüz ne yapması gerektiğini bilmiyor. Ancak bu konuda yapılabilecek basit birkaç adım olduğunu unutmamak gerekli. İlk aşamada bir cüzdan edinilmesi gerekiyor. Hesap oluşturarak cüzdan hesabınızın bilgilerini elde edebilirsiniz. Bitcoin.org sitesi üzerinden hesabınızı oluşturarak aktif etmeniz mümkündür. Siteye giriş yaptığınızda alt tarafta bulunan cüzdanlardan birisini tercih etmeniz istiyorsa. 8 farklı cüzdan seçeneği bulunan web sayfanızda dilediğiniz cüzdanı seçebilirsiniz.

Ücretsiz bir şekilde oluşturacağınız cüzdan hesabı ile bitcoin dünyasına ilk adımınızı atmış olacaksınız. Diğer adımlarınızda ise bitcoin alım satım yapma işlemini ve cüzdan transferini öğrenmeniz mümkündür. Cüzdan oluşturduktan sonra size bu konuda yeterli düzeyde bilgi verilmektedir. Fakat kısa bir araştırma ile alım satım konusunda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu konuda Türkiye’de hizmet vermekte olan birçok bitcoin hizmet sayfası bulunmaktadır. Bu sayfalar üzerinden kolay bir şekilde alışveriş yapabilir, cüzdan hesabınıza bitcoin transfer edebilirsiniz.

Bitcoin hakkında anlık bilgi almak istiyorsanız bu konuda hizmet vermekte olan Tradingview hizmetini kullanabilirsiniz. Web sayfası üzerinde bitcoinin anlık değişimi dahil son 5 yılda nasıl bir grafik çizdiği gözlemlenmektedir. Ayrıca bitcoin’in teknik analizi yapılmakta ve size alım veya satım yapmanız yönünde önerilerde bulunmaktadır. Bu önerileri dikkate alarak hareket ettiğiniz takdirde zarar etme olasılığınız yüksek oranda düşecektir. Çünkü bitcoin en çok dalgalanan bağımsız para birimlerinden birisidir. Siz de cüzdan oluşturduktan sonra bitcoin ticaretine başlayabilir kısa süre içerisinde yatırımcı seviyesine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.