Windows 10 Güncellemesi Yayınlanmadan Nasıl İndirilir? (Güvenilir Yöntem)

Windows’un kullanıcılarına özel olarak sunduğu geliştirmelerin ardı arkası kesilmiyor. Ekim ayında büyük güncellemesi için hazırlık yapan Windows 10’un yeni özellikleri hakkında bilgiler gelmeye başladı. İşlevsel seçenekler ve muhteşem özellikler ile yeni bir bakış açısı kazanan Windows 10 işletim sisteminin son güncellemesi 10 Ekim 2018 tarihinde yayınlanacak. Birçok kullanıcı gelen haberlerin ardından güncelleştirmeyi nereden indireceğini araştırmaya başladı. Henüz kullanıcıların erişimine açılmayan güncellemeyi güvenilir yöntemler ile alabilmek mümkün. Birçok kullanıcının da ilgili yöntemleri kullanarak güncelleme aldığı gözlemlenmiştir. Sağlıklı bir şekilde çalışan yeni güncellemenin dosyalarını güvenilir bir şekilde temin etmek yeterlidir. Size anlatacağım yöntemi uygulayarak kısa süre içerisinde büyük Ekim ayı güncellemesi indirebilirsiniz. Şimdi ayrıntılara geçelim..

WİNDOWS 10 GÜNCELLEŞTİRMESİ NASIL İNDİRİLİR?

Büyük Ekim ayı güncelleştirmesine hazır olan Windows 10’un 10 Ekim tarihini beklediği bilinen bir gerçek.. Ancak kullanıcıların bu tarihten önce güncellemeyi almak istemesi ise dikkat çeken bir diğer husus olmuştur. Güvenilir bir şekilde güncelleştirmeyi yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Öncelikle buradaki bağlantıya tıklayarak Media Creation Tool yazılımını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.
  • Yazılımı kurduktan sonra ekranda sizi yönlendiren gerekli uyarılar yer alacak. Daha sonra karşınıza “Bildirimler ve lisans koşulları” penceresi çıkacak, ilerlemek için “Kabul Et” butonuna tıklamayın ve devam edin.
  • Bir sonraki aşamada karşınıza çıkan iki seçenekten ilkini tıklayın ve ilk seçenek olan Windows’u yükseltme seçeneğini işaretleyip devam edin.
  • Onay verdikten sonra bilgisayarınızın güncelleme için uygun olup olmadığının taraması yapılacak. Daha sonra bir onay penceresi daha gelecek ve onay verdiğiniz takdirde güncelleştirme yüklenmeye başlanacak.
  • Yükleme sırasında bilgisayarınız defalarca açılıp kapanabilir herhangi bir müdahalede bulunmayın. Aksi takdirde işlemler tam olarak uygulanamaz.

Yukarıdaki işlemleri birebir uyguladığınız takdirde büyük güncelleştirmeyi bilgisayarınıza uygulayabilirsiniz. Microsoft’un başlangıç seviyesindeki kullanıcılarına özel olarak sunduğu manuel kurulum sihirbazı ile herkesten önce güncelleştirme yapmanız mümkün. Böylece yeni arayüzü ile karşınıza çıkan Windows 10 işletim sisteminin pratik araçlarını da ilk siz görmüş olacaksınız. Eğer güncelleştirme için sabırsızlıkla bekleyenlerdenseniz ilgili adımları takip ederek güncelleştirme yapabilirsiniz.

Not: Sisteminizin güncelleştirme için yeterli olduğuna emin olunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.