Youtube’da Önerilen Videolar Nasıl Kapatılır?

Milyonlara aktif kullanıcısı bulunan video paylaşım platformu Youtube günümüzde çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Özellikle televizyon izleyicilerini yüksek oranda bünyesine katan Youtube, geliştirici ekip tarafından her geçen gün kullanıcılarına yönelik iyileştirmeler yapmaktadır. Kısa bir süre önce düzenlenen Önerilen Videolar bölümü ise ilk etapta olumlu yönde etki ediyor olsa da ilerleyen zamanlarda insanları rahatsız etmeye başlamıştır. Özellikle Youtube üzerinde bir hayli vakit geçiren insanlar birbirinden alakasız Önerilen Videolar’ı gördükçe rahatsız olmaya başlamışlardır. Youtube’un Önerilen Videolar özelliğini doğal yollardan kapatmak mümkün değildir. Fakat basit bir eklenti ile bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Peki bu eklenti ne işe yarar? Gelin hep beraber inceleyelim.

Youtube Önerilen Videolar bölümünü tamamen kapatmak ve özgür bir şekilde Youtube’da dolanmak istiyorsanız bu konuda yapabileceğiniz tek bir seçenek bulunuyor. Google Chrome için geliştirilmiş olan eklenti sayesinde Youtube’da rahatsız olduğunuz birçok bölümü görünüm olarak kapatabilirsiniz. Böylece eklentinin işlevselliği ile Youtube’u istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Google Chrome için geliştirilmiş olan Distraction Free YouTube isimli eklenti Youtube’u dilediğiniz görünüme kavuşturmanıza olanak sağlamaktadır. Eklenti tamamen ücretsiz olmakla birlikte birkaç pratik buton ile istediğiniz şekilde Youtube deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Tüm bunları eklenti üzerinde bulunan düğmeleri açıp kapatarak yapmanız mümkündür.

Ayrıca yukarıdaki eklentinin gelişmişini ve diğer tarayıcılarda çalışanını arıyorsanız Magic Actions for Youtube eklentisini kullanabilirsiniz. Magic Actions for Youtube isimli eklenti yine ücretsiz olmakla birlikte Firefox, Chrome ve Opera tarayıcılarında sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Youtube’u dilediğiniz şekilde kullanabilmeniz için farklı araçları da içerisinde barındıran bu eklenti diğer eklentiye nazaran çok az gelişmiştir. Her iki eklentide de ayar yapmak oldukça basittir. Distraction Free YouTube isimli eklentide eklenti simgesine tıklayıp düğmeleri açıp kapatarak işlem yapabilirsiniz. Magic Actions for Youtube eklentisinde ise Ayarlar sekmesine girerek dilediğiniz ayarı kısa süre içerisinde açıp kapatabilir ve uygulamaya geçirebilirsiniz. Bu şekilde Youtube platformunu gereksiz detaylardan arındırmanız mümkündür.

Bahsi geçen her iki eklentide tarayıcıların resmi mağazasında yer almaktadır. Mağaza üzerinden indirerek eklentilerin işlevsel özelliklerinden faydalanabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.