iCloud Müzik Kütüphanesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

iPhone ve iPad kullanıcılarının sıklıkla kullandığı iCloud müzik kütüphanesi her geçen gün yoğun ilgi görmektedir. iOS işletim sisteminin vazgeçilmez olan servislerinden birisi olan iCloud ile ilgili merak edilenler ise gün aşırı artış görüyor. Özellikle yeni kullanıcıların bu konudaki bilgi eksikliği dikkatlerden kaçmıyor. iCloud servisinin müzik kütüphanesi hizmetinin nasıl devre dışı bırakılacağı yönündeki sorular en çok merak edilen noktaların başında geliyor. Eğer siz de bu yönde bir sıkıntı yaşıyorsanız iCloud müzik kütüphanesini nasıl devre dışı bırakacağınızı anlattığımız bu yazımızı referans alabilirsiniz. Basit işlemler ile iPhone ve iPad cihazınızda ilgili servislerin ayarlarını yapabilirsiniz. Bunun için ekstra yardım almanıza gerek yoktur. İşte iCloud servisi ile ilgili merak edilen sorunun o yanıtı..

İCLOUD MÜZİK KÜTÜPHANESİNİ DEVRE DIŞI BIRAKMA

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi de iOS tabanlı işletim sistemlerinde kullanılan iCloud servisinin müzik kütüphanesi hizmetinin nasıl devre dışı bırakılacağıdır. Bu konuda birçok yardımcı uygulama ve ders niteliğinde anlatım mevcuttur. Ancak tüm bu yöntemleri kullanmaktansa basit bir iki işlem ile istediğiniz sonucu alabilmeniz mümkündür. Apple Müzik hizmetinin kalitesini tartışmaya gerek yoktur. Ancak bazı kullanıcıların kişisel kütüphane ile akış kütüphanelerini ayrı tutmak istemesi var olan uygulamanın bazı eksikliklere sahip olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu isteği gerçekleştirmek içinse yapılması gereken tek işlem iCloud müzik kütüphanesinin devre dışı bırakılmasıdır.

iCloud müzik kütüphanesini devre dışı bırakmak için uygulamanız gereken adımlar;

  • Cihazınızın ”Ayarlar” bölümüne girip buradaki Müzik sekmesini bulun.
  • iCloud Müzik Kütüphanesi seçeneğini kapatın.
  • Ardından ”İstendiğinde Kapat” seçeneğine basın.

Buna rağmen iCloud müzik kütüphanesinin bazı noktalarda müdahale etme yetkisi bulunmaktadır. Eğer uygulamanın kullanımı sizi tatmin etmiyor ise kütüphanenizi kişiselleştirmek için farklı çözümler bulabilirsiniz. Ancak bu servisin çok büyük bir problem yaratacağı düşünülmemektedir. Gerekli uygulamaları yapıp servisi kısmi olarak devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Siz de yukarıdaki uygulamaları eksiksiz olarak yerine getirerek kısa süre içerisinde servisi devre dışı bırakabilirsiniz. iCloud müzik kütüphanesi servisi devre dışı kaldığında kütüphanenizin var olan fonksiyonlarını verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.