Google Inbox’a Alternatif Olabilecek Mail Servisleri

Dev marka Google’ın yeni çalışması birçok kullanıcıyı şok etti. Inbox servisini Mart 2019 tarihinde kapatacağını açıklayan Google birçok kullanıcısını derinden üzdü. Kullanıcılar henüz vakit olmasına rağmen ilgili servise alternatif olabilecek markaları sıralamaya başladı. Aynı zamanda kullanışlı servislerin de dikkat çektiğini söylemekte fayda var. Eğer siz de Inbox servisini kullanıyorsanız ve bu servisin kapanacağından haberdar değilseniz aşağıda liste halinde sunduğumu alternatif servislere geçiş yapabilirsiniz. Henüz 6 aylık bir süre kalmasına rağmen birçok kişi alternatif servislere yönelmeye başladı. Hem ücretsiz olan hem de işlevsel olan alternatif mail servisi araçları ile mail akışınızda hız kesilmesin. Alternatif servisler arasında birçok ünlü markanın da yer aldığını görmek mümkündür.

GOOGLE INBOX’A ALTERNATİF SERVİSLER

Yaklaşık 6 ay sonra Inbox servisini kapatacak olan Google’a altenratif olabilecek düzeyde birçok servis bulunmaktadır. İlgili servisleri sizler için derledik.

Google Inbox’a alternatif mail servisleri;

  • Gmail: Inbox servisine benzer özellikler taşıyan Gmail servisinin mobil sürümünün de bulunması ilgili servisi bir adım öne çıkarıyor. Ancak Inbox kadar işlevsel özelliklere sahip mi o tartışılır. Daha farklı özellikleri ile ön plana çıkan Gmail’in Inbox servisinin benzeri olan ”Öne Çıkanlar” sekmesi bulunuyor. Siz de ilgili servisi ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Outlook: Yapılan son güncellemeler ile masaüstü için ideal yazılımlardan birisi haline gelen Outlook, Gmail servisini de desteklemesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Inbox servisi kadar işlevsel olan bu yazılıma IMAP desteği ile Gmail hesabınızı bağlamanız da mümkün. Özellikle Outlook’un bildirim sistemi dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor.
  • MailBox: Sadece Apple kullanıcıları için önerebileceğimiz bu yazılım Inbox servisinin temelini oluşturan özelliklere sahiptir. Diğer işletim sistemleri ve donanımlarda desteği bulunmamaktadır.
  • AirMail: iPhone ve Max kullanıcılarının vazgeçemediği servisler arasında yer alan AirMail’de Inbox servisine alternatif olabilecek düzeyde kaliteli bir markadır. Dördüncü alternatif olarak AirMail kullanılabilir.

Yukarıdaki servisler Inbox’a benzer veya ondan daha üstün özelliklere sahip servislerdir. Eğer siz de Mart 2019’da Inbox servisini kullanmaktan mahrum kalacağınızı düşünüyorsanız ilgili markalara yönelebilir ve kolayca alternatif oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.