Google Asistan’ın Kullanışlı 6 Özelliği

Mobil kullanıcıların sıklıkla kullandığı Google Asistan birçok iş için pratik çözümler sunuyor. Özellikle günlük yapılan rutin gelişmeler ile ilgili 6 özellik insanların en çok kullandığı özellikler arasında yer alıyor. Google Asistan tarafından sunulan bu servis ile günlük yaşantıyı daha kolay hale getiren fonksiyonel yazılım sayesinde insanlar Asistan servisinden vazgeçemiyor. Ayrıca servise dair birçok özellik bulunması insanlar için vazgeçilmez olmasını açıklayan bir diğer noktadır. Google Asistan’ın en çok sevilen özellikleri günlük rutinler olan; günaydın, yatma zamanı, evden ayrılma, işe giderken, eve giderken ve eve dönme gibi hizmetleridir. Bu özellikleri ile ön plana çıkan Google Asistan kısa sürede popüler olmuş etkili yazılımlardan birisidir. Yazılımın popüler olmasını sağlayan asıl nedenleri hep birlikte inceleyelim.

Google Asistan’ı verimli kullanmak için sadece akıllı telefon sahibi olmanız yetmiyor. Aynı zamanda akıllı ev sahibiyseniz bu tür uygulamalar hayatınızı yüksek oranda kolaylaştırabiliyor. Peki akıllı ev ile Google Asistan’ın yaptığı ortak çalışmalar nelerdir? Bakalım.

  • Günaydın: Google Asistan’a ”günaydın” dediğinizde evin ışıklarını açıyor. Bununla birlikte fişleri aktif hale getirip su ısıtıcısını çalıştırıyor. Aynı zamanda hava durumu ve trafik durumuna dair bilgiler veriyor. Böylece güne iyi bir başlangıç yapabiliyorsunuz.
  • Ben Gidiyorum: Google Asistan’a ”ben gidiyorum” dediğiniz zaman evde çalışan her şeyi durduruyor ve ışıkları kapatıyor. Böylece dışarıdayken aklınız evde kalmıyor.
  • İşe Gidiyorum: Google Asistan’a ”işe gidiyorum” diyerek seslendiğiniz takdirde yine her şeyi pasif hale getiriyor fakat işe gitmeden önce sizi hava durumu, yol durumu, takvim gibi hatırlatıcılar ile uyarıyor. Böylece aklınızda soru işareti kalmadan yola çıkıyorsunuz. Aynı zamanda evdeki cihazları dışarıdan kontrol etmenizi sağlıyor. Bununla birlikte en sevdiğiniz müzikleri çalarak psikolojinizi rahatlatıyor.
  • Eve Gidiyorum: Asistan’a ”eve gidiyorum” diye seslendiğinizde siz eve varana kadar evin ısısını ayarlıyor. Ayrıca ışıkları önceden yakıyor.
  • Evdeyim: Asistan’a ”evdeyim” dediğinizde evde bulunan öncelikli aletleri çalıştırıyor. Ayrıca konumunuzu paylaşabilmeniz için size yardımcı oluyor.
  • Yatıyorum: Asistan’a ”yatıyorum” diye seslendiğinizde evde sizi rahatsız edecek her türlü cihazı durduruyor. Ayrıca telefonunuzu sessiz moda alarak rahatsız olmanızı engelliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.