Chrome’da Instagram Karanlık Tema İle Nasıl Kullanılır?

Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Instagram uygulamasının masaüstü versiyonu da sıklıkla kullanılmaktadır. Masaüstü versiyonu ile dikkat çeken Instagram’ın sunduğu yenilikler ise her geçen gün ön plana çıkmaya devam ediyor. Instagram’ın kısıtlı olsa dahi masaüstü versiyonunda erişim izni verdiği çeşitli özellikler yer alıyor. Tüm bu özellikleri kullanan ve memnun kalan kitle ise masaüstü versiyonunun geliştirilmesini talep ediyor. Instagram’ın daha çok mobil platformlara özel yaptığı geliştirmeler ise dikkat çekiyor. Masaüstü’nde karanlık temanın kullanılabilmesi için geliştirilen bir eklenti ise kullanıcıların dikkatini çekti. Karanlık mod ile uygulamalara giriş yapan ve bu özellikten memnun olan kişileri mutlu edecek olan eklentinin ücretsiz olması ise ilgi gören bir diğer unsur oldu.

INSTAGRAM’I KARANLIK TEMA İLE KULLANMA

Instagram erişimini karanlık tema ile gezmek isteyen masaüstü kullanıcıları Google Chrome için geliştirilen eklentiyi indirerek tema değişikliği yapabilir. Geliştiricinin tarayıcı için özel olarak yaptığı bu tema, göz yormayan hoş bir görünüm sağlıyor. Geliştiricinin birçok ayrıntıya önem verdiği ise dikkatlerden kaçmıyor. Eğer siz de Instagram’ı karanlık tema ile kullanmak istiyorsanız aşağıdaki uygulamaları eksiksiz olarak yapmalı ve temayı aktif etmelisiniz. Yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

  • Öncelikler buraya tıklayarak eklentinin resmi mağaza sayfasına giriş yapın.
  • Sağ tarafta yer alan ”Chrome’a Ekle” butonuna basın.
  • Uygulama 5 saniye içerisinde kurulacak. Dilerseniz uygulamanın daha sağlıklı çalışabilmesi için Google Chrome’u yeniden başlatabilirsiniz.
  • Kurulumun ardından Instagram’a giriş yaptığınızda karanlık temayı aktif ederek karanlık tema özelliklerini kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra eklenti kurulumunu başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. SmartLink tarafından geliştirilen ve sunulan bu eklenti düzenli aralıklarla güncellenmektedir. Siz de eklentiyi indirerek Instagram hesabınıza girebilir ve rahatlatıcı karanlık temayı aktif edebilirsiniz. Hem profil sayfanızda hem anasayfada hem de diğer tüm sayfalarda çalışan karanlık temanın siteyi farklı bir hale getirdiği gözler önüne seriliyor. Geliştiricinin ücretsiz olarak sunmuş olduğu bu eklentiyi siz de kısa süre içerisinde kurabilir ve aktif edebilirsiniz. Eklentiyi kaldırdığınız takdirde Instagram eski haline dönecektir. Bunun için Chrome Uzantılar sekmesine giriş yapmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.