Adobe Photoshop CC İngilizce’ye Çevirme

Merhaba, bu yazımızda “Adobe Photoshop CC Nasıl İngilizce Yapılır?” sorusuna cevap vereceğiz.

Uzun yıllar boyunca Türkçe desteği olmayan Photoshop artık yeni sürümlerinde Türkçe desteği ile gelmeye başladı. Yıllardır İngilizce kullanan arkadaşlar ilk yüklemelerinde Türkçe olarak gelmesi hepimize şaşkınlığa uğrattı. Şahsen ben sanki yeni bir programmış gibi bocalamıştım.

Garip geldiği için hemen ingilizceye çevirme yollarını aradım. Adobe Photoshop CC ‘yi ingilizce yapmak için 2 adet seçeneğiniz var.

Tercihleri Değiştirin

Adobe Photoshop CC’yi açıyoruz ve yukarıdaki toolbardan “Düzen -> Tercihler -> Arabirim” seçeneklerine tıklıyoruz.

Adobe Photoshop CC Arabirim

Bu bölümü açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Buradan kullanıcı arayüz dilini “İngilizce” olarak seçerseniz photoshopunuzu ingilizce olarak kullanabilirsiniz.

Dikkat! Bazen sadece Türkçe seçeneğinden başka bir seçenek çıkmayacaktır. Hemen umutsuzluğa kapılmayın. Onunda çaresi var!

Adobe Photoshop CC Dil Değiştirme

Alternatif Yol

Yukarıdaki yolu denediniz ve Türkçe’den başka seçenek çıkmadıysa umutsuzluğa kapılmıyoruz. Öncelikle Photoshop CC açık ise kapatıyoruz. Photoshopunuzun yüklenmiş olduğu dizine gidiyoruz. Benim ki “C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2015” dizinine yüklenmiş. Eğer varsayılan dizini değiştirmemişseniz sizin dosyalarınız buradadır.

Şimdi sırasıyla “Locales -> tr_TR -> Support Files” klasörüne gidiyoruz. Dosyaların içinde “tw10428.dat” isimli bir dosya olması gerekiyor.

tw10428.dat

Bu dosyanın adını “tw10428.dat.bak” olarak değiştiriyoruz.

İşlem tamam! Artık Photoshopunuzu açarak ingilizce kullanmaya başlabilirsiniz.

Bir sonraki ipucunda görüşmek dileğiyle.