Windows 10 Güncellemesiyle Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

Birçok Windows kullanıcısının rahatsız olduğu konulardan birisi de Windows 10 güncellemesinin ardından silinen dosyalar oldu. Kullanıcıların özellikle son güncelleme ile birlikte birçok dosyasının silindiğini fark etmesi infial yarattı. Güncellemenin böyle bir faciaya neden olması ise kullanıcıların var olan dosyalarını geri nasıl getireceği sorusunu gün yüzüne çıkardı. Windows 10 güncellemesi ile birlikte sizinde dosyalarınız silinmiş ve dosyalarınızı geri getirmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri takip ederek dosyalarınızın bir kısmını kurtarabilirsiniz. Son dönemlerde sık sık yaşanan bu problem Microsoft’a yoğun olarak gönderilen şikayetler arasında yer alıyor. Kullanıcıların son derece rahatsız olduğu bu konuya ne gibi bir çözüm getirileceği ise merak ediliyor. Fakat geçici çözümü sizler için derledik.. 

WİNDOWS 10 DOSYA KURTARMA

Windows 10 güncellemesi ile birlikte sizinde dosyalarınız gittiyse uygulayabileceğiniz birkaç adım ile birçok dosyanızı kurtarabilirsiniz. Dosyalarınızın resim, döküman veya müzik olması bir şey değiştirmez. Silinen tüm dosyalarınıza kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. CCleaner isimli popüler yazılımın yapımcısı olan Piniform konu ile ilgili olarak değerlendirme yaptı. Aynı markaya ait olan Recuva servisi ile silinen dosyalarınızın kurtarılmasının mümkün olduğu ifade edildi. Recuva günümüzde de bilinen en iyi veri kurtarma yazılımlarından birisidir. Siz de silinen dosyalarınızı kolay bir şekilde kurtarabilir ve geri döndürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem tamamen ücretsiz hizmet sunan programı buraya tıklayarak indirip kurmaktır. Kurulum işleminin ardından kurtarma penceresini göreceksiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi program size çeşitli seçenekler sunacaktır. Bu seçenekler ışığında bilgisayarınızda genel bir tarama yaparak silinen dosyaları bulabilirsiniz. Program size sunacağı her bir silinen dosyanın yanına renkli ışık koyacaktır. Eğer bu ışığın rengi yeşil ise dosya kurtarılabilir, sarı ise bir ihtimal kurtarılabilir, kırmızı ise kurtarılamaz şeklinde algılanmaktadır. Siz de ilgili program sayesinde yeşil ışık yanan dosyalarınızı kolay bir şekilde kurtarabilirsiniz. Böylece Widows 10 güncellemesinin sebep olduğu bu tür önemli bir problemi geride bırakmış olursunuz. Tamamen ücretsiz olan bu program ile dosya kurtarma işlemlerinizi devamlı olarak sürdürebilirsiniz. Eğer dosyalarınız kurtarılabilecek düzeyde ise Recuva kısa sürede işlem uygulayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.