WhatsApp Business Nedir? WhatsApp Business Nasıl Kullanılır?

Kısa bir süre önce milyonlarca Whatsapp kullanıcısına özel olarak sunulan Whatsapp Business isimli uygulama popüler uygulamalar arasına girmeyi başardı. Fakat uygulamanın tam olarak hangi özelliklere sahip olduğu ve nasıl kullanıldığı konusunda kimse net bir bilgiye sahip değil. Peki Whatsapp Business nasıl kullanılır ve uygulama üzerinde ne gibi yenilikler mevcut? Gelin hep birlikte Whatsapp Business uygulamasını inceleyelim.

Normal Whatsapp uygulamasından nasıl bir farkı olduğu henüz tam olarak keşfedilemeyen Whatsapp Business daha çok müşterilere yönelik profesyonel kimlik oluşturmak isteyenler için üretilmiştir. Whatsapp Business birkaç pratik özelliği ile birlikte işletmelerin ortak çözümü haline gelmeyi başarmış ender programlardan birisidir. Google Play mağazasında 1 ay içerisinde en çok ilgi gören uygulamalardan birisi olan Business çıkış yaptığı süreden bu yana başarılı bir grafik çiziyor. Şuana dek 5 milyon kullanıcı tarafından indirilen bu uygulama 15 binden fazla değerlendirme puanı almış ve puan ortalama 5/4.3 olarak belirlenmiştir. Uygulama hakkında değerlendirme yapan kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır.

Daha önce apk ile ulaşılan bu uygulama şuan full sürüm olarak mağazada yer aldığından her türlü güncellemeyi kısa süre içerisinde almak mümkündür.

Peki ne işe yarar bu Whatsapp Business?

İşletmelerin ve markaların müşterileri ile daha hızlı iletişime geçmesini sağlayan bu uygulama geçmiş dönemde kullanılan mail sisteminin yerini hızla doldurmuş görünüyor. Ayrıca şirket sahipleri hem özel hesabını hem de işletme hesabını tekbir cihaz üzerinden kontrol edebiliyor.

Ücretsiz olarak sunulan bu uygulamada birçok özellik yer almaktadır. Uygulamanın sağ üst tarafında bulunan kalem simgesine tıklayarak uygulamaya özel olarak profil oluşturma araçlarının yer aldığını görebilirsiniz. Burada konum, şirket bilgisi, e-posta bağlantıları, internet sayfası bilgisi vb. birçok seçenek bulunmaktadır. Bu size kurumsal bir kimlik kazandıracaktır.

Uygulamanın en önemli özelliği ise sabit numaralar ile hesap oluşturulabilmesidir. Bugüne dek sabit numaraları teknolojik gelişmelerde kullanmak mümkün değildi. Fakat bu noktada sabit numaraları kullanabileceğimizi öğrenmiş olduk.

Son olarak dikkat çeken özelliklerden birisi ise otomatik yanıtlama özelliğidir. Şirket sahibinin telefondan uzak olduğu anlarda Whatsapp Business müşterilere otomatik yanıtlama seçeneği ile mesaj bırakmaktadır. Böylece aktif bir görünüm yaratılır ve iletişim sürekli hale getirilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.