Sarahah Nedir? Sarahah Nasıl Kullanılır?

App Store bünyesinde bulunan popüler markaların yerini alan Sarahah özellikle son günlerde sıklıkla karşımıza çıkan uygulamalarda birisidir. Sarahah kullanıcı odaklı geliştirilen etkili bir servistir. Özellikle Youtube, Snapchat ve Instagram gibi milyonlarca markayı geride bırakan ve muhteşem bir istatistik yakalayan Sarahah hem kullanım kolaylığı hem de pratik yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca kişiye ulaşan bu uygulama kişilere özel olarak oluşturulan alan adları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Peki nedir bu Sarahah? ve Sarahah nasıl kullanılır? gelin hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle Sarahah projesinin yaratıcısını tanıyalım. Suudi Arabistanlı uygulama geliştiricisi Zain al-Abidin Tawfiq tarafından yaratılan Sarahah uygulaması devasa bir sosyal ağ haline gelmiştir. Geliştirici ilk etapta anonim mesajlar gönderilmesini ve mesajlaşma desteğini ekleyerek basit bir uygulama tasarlamıştı. Ancak yeteri kadar reklam desteği ve kısa sürede yapılan geliştirmeler uygulamayı App Store rafında eşsiz bir noktaya taşıdı. Uygulama kısa süre içerisinde en çok indirilen ve en çok yüksek puan alan uygulamalar arasına giriş yaparak App Store tarihinde rekor kırılmasına neden oldu. Kullanıcılar arasında etkileşimi arttıran Sarahah son derece kullanışlı uygulamalarda birisidir.

Sarahah kelime olarak ”dürüstlük/dürüst olmak” anlamını taşımaktadır. Kullanıcıların yeni tanıdığı insanlara karşı dürüst olmasını isteyen ve iletişim konusunda dürüstlük değerine sahip çıkılmasını sağlayan uygulama son derece başarılı bir şekilde ilerleyişini ve yükselişini sürdürmektedir. Petrol şirketinde tam gün çalışan Tawfiq, 2016 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. Uygulama bulunduğumuz tarih itibariyle sık sık güncelleme alan uygulamalardan birisi haline gelmiştir.

İnsanların birbirine karşı daha dürüst olmasını sağlamak amacıyla piyasaya sunulan Sarahah, İngilizce ve Arapça konuşulan bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde de popüler olmaya başlayan bu uygulamayı Instagram kullanıcılarının sıklıkla kullandığı biliniyor. Sarahah uygulamasının istatistiklerine bakıldığında AVustralya, İrlanda, ABD ve İngiltere’de birinci sırada bulunduğu biliniyor.

Uygulamanın şimdilik App Store için geliştirildiği bilinmektedir. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulamanın gelecek zamanda android kullanıcıları için sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Ancak geliştiricinin daha geniş kitleleri hedef alması android kullanıcıları içinde yeşil ışık olarak algılanabilir. Son derece yoğun etkileşimi bulunan bu uygulamayı iOS işletim sistemli cihazı olan tüm kullanıcılar ücretsiz bir şekilde indirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.