Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? (Kesin Çözüm)

Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan ve şuan dünyanın en çok kullanılan mobil uygulaması konumunda yer alan Instagram her geçen gün popülaritesini katlıyor. Fakat Instagram’ın amansız büyümesiyle birlikte bunun aksi durumunun yaşandığı da gözlemlenebiliyor. Özellikle kullanıcıların hesap silme konusundaki girişimleri her geçen gün artış görüyor. Fakat yeni kullanıcıların birçoğu Instagram hesabını nasıl sileceğini tam olarak bilmiyor. Bu gayet doğa bir durumdur. Eğer siz de Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi bilmiyorsanız yazımızın devamında yer alan ayrıntıları uygulayarak kısa süre içerisinde hesabınızı silebilir ve Instagram’da size ait detayların görünmesine engel olabilirsiniz. Eğer Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız bu işlemi eksiksiz ve tam olarak uygulamanız gerekir. İşte hesabı silmeniz için uygulamanız gereken işlemler..

INSTAGRAM HESABINI SİLME

Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız bunun için birkaç adımı takip etmeniz gerekir. Hesabınızı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları eksiksiz olarak uygulamaya özen gösteriniz. Hesabınızı geçici veya kalıcı olarak silmek için yapmanız gereken işlemler aynı fakat ziyaret etmeniz gereken sayfalar farklıdır. Bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Instagram hesabını geçici olarak silmek için;

  • Instagram hesabını geçici olarak silmek için bu adrese giriş yapın.
  • İlgili adreste hesabınızı neden kapatmak istediğinizi soran pencereyi işaretleyin. Burada belli başlı sebepler yer almaktadır. İsteğinize en uygun olanı işaretleyerek devam edebilirsiniz.
  • Son aşamada hesabınızı şifresini girmeniz gerekiyor. Şifrenizi girdikten sonra ”Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine basınız.
  • Hesabınız siz giriş yapana dek kapalı kalacaktır.

Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için;

  • Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için bu adrese giriş yapın.
  • İlgili adreste hesabınızı neden kapatmak istediğiniz sorulmaktadır. Uygun seçeneği seçerek kapatma işlemine başlayabilirsiniz. Hesabınızı kapatmak için seçtiğiniz seçenek ile ilgili çözüm kaynakları da sunulacaktır. Dilerseniz bu kaynakları ziyaret edebilirsiniz.
  • Hesabınızı kapatma nedeninizi seçtikten sonra Instagram hesabımı kalıcı olarak sil butonuna basın.
  • Hesabınız bir daha girilmeyecek ve erişim sağlanamayacak şekilde silinecektir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Bu nedenle iyi düşünmeniz gerekir.

Yukarıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Ardından Instagram hesabınızı istediğiniz şekilde kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.