Cpanel’de E-Posta Hesabı Oluşturma (@siteadi.com E-Posta Alma Yöntemi)

Birçok websitesi sahibinin siteyi oluştururken ihtiyaç duyduğu unsurlardan birisi alan adı uzantısı bulunan mail adresidir. Bilindiği üzere günümüzde gmail, yahoo mail, yandex mail vb. hizmet veren mail servislerinin resmi görüşmelerde yardımcı olmadığı teyit edilmiştir. Eğer şahsınıza ait bir web sayfanız varsa yapacağınız görüşmelerde web sayfanızın adının yer aldığı mail uzantısı sizi bir adım öne çıkarır. Böylece karşı taraf ile yapacağınız resmi görüşmelerde daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eğer siz de alan adı uzantılı mail adresi almak istiyorsanız bu işlemleri cpanel üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Cpanel kullanımı konusunda yeteri düzeyde bilgi sahibi değilseniz sizlere göstereceğimiz yöntemi kullanarak mail hesabınızı açabilirsiniz.

CPANEL İLE MAİL HESABI AÇMAK

Web sayfası açtıktan sonra size sunulan cpanel erişim adresi üzerinden birçok işlemi yapmanız mümkündür. Bu işlemler arasında e-mail oluşturma seçeneği de bulunur. E-mail adresi oluşturup kullanmak isteyen kişiler ilgili seçenek ile kolay bir şekilde adres ve şifre oluşturarak kişisel mail adresine bağlanabilir. Bunun için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunur.

Cpanel’den e-mail hesabı açmak için;

  • Hesabınıza giriş yapın ve ana ekrandan ”E-Mail” ölümünü bulun.
  • Burada yer alan ”E-Posta Hesapları” bölümüne giriş yapın.
  • Burada yeni hesap butonuna basarak hesap açma sayfasına giriş yapabilirsiniz.
  • Hesap açma sayfasında yer alan ”Hesap adı, Şifre, E-Posta Limit Ayarları” gibi ayrıntıları eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. İlgili alanlara dilediğiniz şekilde müdahale edebilirsiniz.
  • Hesap oluşturma işlemini tamamlarken ”Oluştur” butonuna basmadan önce en altta yer alan “Send welcome email with mail client configuration instructions.” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. İlgili seçeneği işaretlediğiniz takdirde gelen kutunuza bir mail gönderilecektir. Bu mailde e-posta konfigrasyonu hakkında detaylı bilgi bulabileceksiniz.

Yukarıdaki seçeneklerin tamamını dilediğiniz şekilde doldurduktan sonra hesap oluştur butonuna basarak kişisel mail hesabınızı oluşturabilirsiniz. Yine cpanel’in sunmuş olduğu mail servisleri aracılığıyla hesabınıza erişim sağlamanız mümkündür. Hesabınıza erişim sağladıktan sonra gerekli ayarları yapabilirsiniz. Dilerseniz Outlook ile hesabınızı bağlayarak Microsoft’un mail servis programını kullanabilir ve masaüstü bildirimlerini alabilirsiniz. Bu seçeneği kullanmak için servis sağlayıcınızdan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.