Yeni Sosyal Medya Uygulaması Vero Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm dünyada popüler olarak kullanılan Instagram’a benzerliği ile ön plana çıkmış olan Vero, ciddi oranda dikkat çekmiştir. Vero isimli uygulamanın pratik bir şekilde kullanılabiliyor olmasıyla birlikte bir anda dikkatleri üzerine çekmesi, uygulamanın başarısını kanıtlayan en önemli noktalardan birisi oldu. Son derece basit bir arayüze sahip olan Vero uygulamasını kullanmadan önce ücretsiz hesap oluşturarak uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde ilginizi çekebilecek birçok unsur yer alıyor. Normal bir sosyal paylaşım uygulaması ile kıyaslandığında Vero’nun kullanıcı odaklı gelişim yaptığını görebilmek mümkündür. Vero son dönemlerde çıkış yapan en iyi sosyal medya uygulaması derecesine ulaşmış eşsiz bir marka olarak karşımızda duruyor. Peki nedir bu Vero? Hep birlikte inceleyelim.

Vero’nun çıkış noktası İngiltere’dir. Bilindiği üzere Facebook ve Instagram’ın yapamadıklarını hayata geçiren bu uygulamanın geliştirici ekibi bir hayli sıkı çalışıyor. Vero; fotoğraf, müzik, kitap, bağlantı gibi 6 farklı gönderi oluşturma seçeneği sunarak, sizin istediğiniz içerikleri sunmaya çabalıyor. Diğer uygulamalarda artış görülen arkadaş sayısı istatistiklerine sahip olan kullanıcılara çeşitli kısıtlamalar getiriliyordu. Vero uygulamasında ise böyle bir kısıtlama bulunmuyor. Uygulamanın en çok sevilen özelliklerinden birisi olan bu özellik ile kişiler dilediği kadar insanı takip edebiliyor ve takipçi olarak listesine sokabiliyor.

3 farklı şekilde arkadaş edinme imkanı sunan Vero; Tanıdık, Arkadaş ve Yakın Arkadaş seçeneklerini barındırmaktadır. Yaptığınız filtreler sonrasında arkadaşlarınızın gönderilerini dilediğiniz şekilde kısıtlayabiliyorsunuz. Böylelikle popüler olan gönderileri ve tüm arkadaşlarınızın gönderilerini görme zorunluluğunuz bulunmuyor. Diğer uygulamalara bakıldığında bu durum oldukça farklı. Özellikle Instagram uygulaması bünyesine eklemiş olduğu reklamlar ile ciddi oranda kullanıcıyı rahatsız ediyor. Ayrıca sözlük formatına yakın olan bir sistem ile oluşturmuş olduğunuz gönderileri belirli kategorilere atayabiliyorsunuz. Bu şekilde paylaştığınız gönderiler hem diğer insanlar tarafından görülüyor hem de insanlar ile etkileşime geçmenize olanak sağlıyor.

Uygulamanın Türkiye’deki kullanıcıları memnun eden iki özelliği ise ücretsiz olması ve Türkçe dil desteğine sahip olmasıdır. Vero’nun Türkçe dil desteği sunması birçok kullanıcı tarafından beğeni görmüştür. Kısmi olarak ücretsiz olan uygulamanın yakın zamanda aylık ödeme planına geçeceği ise gelen haberler arasında yer alıyor.

Not: Uygulamayı iOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

5 Yorum

  1. Türkçe dil desteği olduğuna emin misiniz? Bulan varsa nereden değiştirebiliriz söyleyebilir mi?

    1. Merhaba, uygulamanın resmi sayfası üzerinde de Türkçe dil desteği olduğu belirtilmiştir. Uygulama ayarlarından dil seçeneğini belirleyebilirsiniz.

    1. Merhaba, uygulamanın resmi sayfası üzerinde de Türkçe dil desteği olduğu belirtilmiştir. Uygulama ayarlarından dil seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.