Android İçin Google Asistan’a Alternatif Uygulamalar

Bilindiği üzere akıllı cihazların popüler uygulaması haline gelen Google Asistan milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Akıllı cihazlar ile kolay bir şekilde yönetim yapabilmek için uygun olan bu cihaz hayatı ciddi anlamda kolaylaştırmaktadır. Hemen hemen her uygulamanın alternatifinin bulunduğu Google Play’da Google Asistan içinde ciddi alternatifler yer alabilmektedir. Google Asistan uygulaması ile kıyaslanması mümkün olmasa bile en az onun kadar kaliteli olan birçok uygulamanın yer aldığı mağazada sizler için en ideal 5 uygulamayı derledik. Google Asistan ile hemen hemen benzer hizmetler sunan bu uygulamalar farklı arayüz ve kullanım kolaylığı fırsatları ile birbirinden dikkat çekici özelliklere sahiptir. Şimdi hep birlikte alternatif uygulamaları inceleyelim.

Google Asistan uygulamasına alternatif olarak ideal düzeyde hizmet verebilecek 5 android uygulaması şu şekilde sıralanabilir;

  • Lyra Virtual Assistant: Indigo Virtual Assistant olarak bilinen ve isim değiştiren bu uygulama arama yapma, mesaj görüntüleme vb. pratik işlemler dahil birçok özelliğe sahiptir. Aynı zamanda uygulama Youtube videolarını da hızlı erişim ile açabiliyor. Uygulama içinde satın alma içeriği bulunmaması ise bir diğer artı özellik olarak teyit ediliyor.
  • Extreme: Android işletim sistemli cihazlar için farklı bir yapay zeka yapısı kullanan Extreme iki farklı versiyon ile sunulmuştur. Hem ücretsiz hem de 4.87 TL ücretle iki farklı versiyon sunan bu yazılım birkaç dil seçeneği sunsa bile Türkçe dil desteklememesi ile ülkemizde çok sık kullanılmıyor.
  • Databot Assistant: Zor bir telaffuz sistemi olsa bile olumlu yorum alan uygulamalardan birisidir. Uygulamanın en önemli özelliği bilgisayarlarda da kullanılabiliyor olmasıdır.
  • Robin: GPS yönlendirmesi konusunda başarılı bir yazılımdır. Aynı zamanda esprili bir yazılım olduğu ve farklı özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Hava durumu, yeni haberler ve yol durumu ile ilgili pratik bilgiler sunabilmektedir.
  • Dragon Mobile Assistant: Sesli asistan olarak dikkat çeken bu uygulama listede Robin ile birlikte ön plana çıkan uygulamalardan birisidir. Yazılım diğerlerinden farklı olarak sosyal medya yönetimi desteği sunabilmektedir. Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde atılan tweet ve gönderilerden sizi haberdar ediyor.

Yukarıdaki uygulamaların dışında birçok alternatif bulabilirsiniz. Ancak en iyi alternatifler bu şekildedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.