Android İçin En İyi 5 VPN Uygulaması

Android işletim sistemli cihaza sahip olan kullanıcılar çoğu zaman VPN servisi ararken istediği türde bir servis bulamaz. Bilindiği üzere erişimi engellenen web sayfaları ve yasaklanmış web sayfalarına giriş yapabilmek için kullanılan VPN servisleri özellikle mobil platformlarda kullanıcıları uğraştırıyor. Çünkü masaüstü yazılımları ve eklentileri kadar verimli özellikleri bulunan VPN servisini bulmak bir hayli zor oluyor. Özellikle mobil platformda sıkıntı yaşayan kullanıcılar için derlediğimiz bu yazıda sizlere ideal olan 5 VPN servisini tanıtacağız. 

Android işletim sistemlerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz VPN servisleri işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır. Bazı VPN servisleri bir iki işlemin ardından devreye girerek internet üzerinde özgür bir şekilde dolaşabilmenizi sağlıyor. Yasaklanmış ve engellenmiş internet sayfalarını hızlı bir şekilde gezmek için aşağıda sıraladığımız servisleri kullanabilirsiniz.

Android için uygun olan VPN uygulamaları;

  • Turbo VPN: En popüler VPN servisleri arasında yer alan bu servis aynı zamanda en hızlı VPN hizmeti sunduğunu iddia etmektedir. Wi-Fi, LTE, 4G, 3G ve tüm mobil veri platformlarını destekleyen bu servis oldukça düşük boyutludur. Uygulamanın en önemli özelliği ise sürekli olarak güncellenmesi ve ücretsiz olmasıdır.
  • TorGuard: İsmi Tor ile başlasa bile Tor Browser ile alakası olmayan bu servis 50’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Toplamda 3000+ sunucusu bulunan servisin ücretsiz hizmetinin yanı sıra aylık ödemeli tarifeleri mevcuttur. Son zamanlarda bu plan daha ağır bastığından ücretsiz servis özelliğini kaybetmiştir. Fakat işlevsel bir servistir.
  • Opera VPN: Arkasında Operas gibi bir markayı bulunduran bu servis yavaş çalışması ile kullanıcılardan olumsuz eleştiriler almıştır. Ancak yaptığı işlevsel araçlar ile ön plana çıkmıştır.
  • SuperVPN: Pratik servislerden birisi olan Super VPN kullanışlı arayüze sahiptir. Sadece ”Bağlan” butonuna basarak aktif edebilirsiniz. Uygulama son derece sade bir tasarıma sahiptir.
  • Free VPN: Sıklıkla kullanılan bir diğer VPN servisi olarak ön plana çıkmaktadır. Sonsuza dek ücretsiz olacağı bilinen bu servis problem yaşamadan kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanıcı odaklı gelişim sergileyen bu uygulama kullanıcılar tarafından tam puan almıştır.

Yukarıdaki servisleri deneyerek siz de VPN hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.