Android İçin En İyi 5 Ücretsiz Photoshop Uygulaması

Android işletim sistemli cihazlarda fotoğraf düzenleme işlemi yapabilmek için kurulu olan ve telefonu satın aldığınızda hazır olarak kullanabildiğiniz uygulamalar kısıtlı imkanlara sahiptir. Telefon markanızın sunmuş olduğu bu uygulamalar bazen işlevsel olabilmektedir. Fakat son zamanlarda bu konunun üzerine gidilmediği ve basit araçlar ile donatılmış uygulamaların telefonlarda yer aldığı gözlemlenmiştir. Özellikle uygulamalarda filtre eklemenin ve boyut ayarlamanın dışında herhangi bir özellik olmadığı bilinmektedir.

Bu duruma çare bulmak için üretilen birçok uygulama bulunmaktadır. Özellikle mağazada yer alan bazı uygulamalar ciddi düzeyde fark yaratabilmektedir. Hem ücretsiz olması hem de işlevsel araçlar barındırması ile ön plana çıkan 5 uygulama şu şekildedir;

  1. Lightroom CC: Adobe markasına ait olan Lightroom uygulaması, arkasındaki kuvvetli markanın hakkını vermiş olan uygulamalarda birisidir. Mobil platformlar için geliştirilen Lightroom CC klasik düzenleme araçlarının tamamına sahiptir. Tek tuş ile ayar yapabilme özelliği olan bu uygulama yapay zeka ile fotoğraf işleme tekniğini de kullanmanıza olanak sağlıyor. Bilgisayar versiyonu da bulunan uygulamanın mobil versiyonunda daha çok özellik olduğu belirtiliyor.
  2. Snapseed: Google tarafından üretilmiş olan Snapseed gelişmiş özelliklere sahip tasarım uygulamalarından birisidir. Kullanım kolaylığı hat safhada olan uygulamada profesyonel araçlarda bulunmaktadır. Yapay zeka yardımı ile işlem yapan Snapseed size tek bir düğme birçok şey  yapabilme imkanı sunabilmektedir.
  3. VSCO: Hem ücretli hem de ücretsiz seçenekleri ile mağazada yer alan bu uygulama sizi muhteşem bir arayüz ile karşılıyor. Düzenleme araçları konusunda sınırsız imkan sunan uygulamada ön tanımlı ayarlar mevcuttur. Aynı zamanda sosyal ağ niteliğinde olan uygulamanın dünya üzerinde birçok kullanıcısı bulunuyor. Uygulamanın en önemli özelliği ise GIF ve video düzenleme seçeneklerinin de bulunuyor olması..
  4. Prisma: Adını sıklıkla duyduğumuz Prisma fotoğraflarınız için muhteşem filtreler barındırıyor. Fotoğrafınızı baştan yaratmak ve düzenlemek istiyorsanız Prisma’nın sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Uygulamanın tek dezavantajı bulut tabanlı olmasıdır. Aynı zamanda yüksek pil tüketimi ve internet kullanımı yapıyor olması da eleştirilen noktalardan birisidir.
  5. Photoshop Express: Alternatif fotoğraf düzenleme uygulaması olan Photoshop Express hızlı ve ön tanımlı ayarlara sahiptir. Aynı zamanda kırmızı göz veya leke çıkarma gibi profesyonel photoshop düzenlemeleri yapabileceğiniz bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.